Polskie Radio
Section05
miasto przyszłości

ANALIZA Europejskie miasta przyszłości. Wrocław, Warszawa i Kraków w czołówce

Magazyn należący do prestiżowej grupy "The Financial Times" opublikował kolejny ranking "Europejskich miast i regionów przyszłości". W zestawieniu obejmującym 330 europejskich miast Warszawę uznano liderem Europy Środkowo-Wschodniej w kategorii "miast głównych". W całym zestawieniu stolicę Polski wyprzedził tylko Londyn, Amsterdam i Dublin. W swojej kategorii 4. miejsce zajął również Krajów, a Wrocław zwyciężył w zestawieniu średnich miast.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Wrocław inwestycje ranking Financial Times ŚWIAT Europa

Nowy american dream? - W Kalifornii powstanie utopijne, amerykańskie miasto

Utopijne, amerykańskie, o powierzchni trzykrotnie większej od Manhattanu. W Kalifornii trwają prace nad wybudowaniem nowego miasta, które wyglądem przypominać będzie znane z filmów, kultowe amerykańskie ośrodki z przeszłości. Jak będzie funkcjonować i kiedy powstanie? - O szczegółach w Trójce opowiedział Jan Pachlowski, amerykański korespondent Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jan Pachlowski Piotr Firan Kalifornia USA technologia

Czy możliwe jest miasto bez korków?

Eksperci są zgodni: korki będą towarzyszyły nam zawsze. "Nie ma takiej możliwości, żeby nasze miasta pomieściły wszystkich chętnych do używania transportu indywidualnego. Tą przestrzenią musimy się dzielić" - mówi Mirosław Bajor, Media Pro - inżynier i organizator specjalistycznych konferencji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo służby i bezpieczeństwo policja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców drogi miasto technologia