Muzyczne "Białe kruki" i wakacyjne kursy - zacznij z nami tydzień

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2022 07:05
Opowiemy o historii wydanego w 1982 roku albumu ToTo "IV", sprawdzimy także, gdzie warto kreatywnie spędzić wakacje i przy okazji rozwijać swoje pasje.
Grupa ToTo podczas koncertu
Grupa ToTo podczas koncertuFoto: Ben Houdijk/SHutterstock.com

Program rozpoczniemy jednak od wyprawy na Śląsk. O tym, co słychać w tamtejszej kulturze i które wydarzenia warto tam odwiedzić w najbliższym czasie opowie Maciej Kędziora.

Po godz. 10.35 sprawdzimy, w których letnich kursach warto bać udział. Wakacje to czas który można twórczo wykorzystać, dlatego porozmawiamy o letnich kursach rysunku, pisania piosenek, pisania kryminałów, ale także robienia filmów.

W programie zaprosimy także na kolejną odsłonę cyku "Białe kruki". Tym razem opowiemy o albumie zespołu ToTo "IV", to czwarty krążek studyjny amerykańskiego zespołu Toto, wydany w roku 1982. Albumowi przyznano 6 nagród Grammy, wliczając w to "Record of the Year" (nagranie roku) dla "Rosanny", Album Roku dla Toto IV, i "Producent Roku" dla zespołu. Trafił na 4 miejsce w Billboard's Pop Albums chart. Singel "Rosanna" (zainspirowany przez związek pomiędzy Steve'em Porcaro a aktorką Rosanną Arquette) został hitem. Piosenka "Africa" została wydana jako trzeci singel.
Był to ostatni album w oryginalnym składzie. Basista David Hungate odszedł z zespołu podczas nagrywania albumu. 

Po godz. 11.30 w "Stacji Kultura" 1 Sierpnia porozmawiamy na temat Mirona Białoszewskiego i jego teatru okupacyjnego. W setną rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego, w Muzeum Woli otworzy się wystawa "Białoszewski nieosobny". Zaprezentowano tam m.in. rękopisy utworów i programów teatralnych, plakaty, projekty i szkice, elementy scenografii, kostiumy i rekwizyty, wycinki prasowe, a także wybór unikalnych fotografii. Składają się na obraz niezależnego środowiska twórczego o ogromnej sile oddziaływania. Gościem Czwórki będzie kurator wystawy z Muzeum Woli.

***

Na audycję "Stacja Kultura" w poniedziałek (01.08) o godzinie 10.05 zaprasza  Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń