Nieprzeciętni 2023. Adi Kowalski: szukam ludzi, którzy dają siebie innym

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 15:51
- Najważniejsze jest to, by potrafić dzielić się swoim czasem z innymi. Pomagając ludziom, którzy tego potrzebują, sami ładujemy swoje akumulatory - mówił Adi Kowalski. Laureat "Szansy na sukces" i konkursu "Premiery" Festiwalu w Opolu w 2014 roku jest jurorem plebiscytu "Nieprzeciętni".
Adi Kowalski w studiu Czwórki.
Adi Kowalski w studiu Czwórki.Foto: Czwórka/Adam Świetlicki

Swoją codzienną poranną rutynę wokalista zaczyna od słuchania Czwórki. - Nie mówię tego, bo dziś tu jestem. Tak naprawdę jest! Zazwyczaj wstaję bardzo wcześnie, staram się żyć higienicznie. Zmieniłem swoje nawyki i dzięki temu czuję się o wiele lepiej - przekonywał w naszym studiu.

W tym roku Adi Kowalski zasiada w jury plebiscytu "Nieprzeciętni". - Bardzo mi miło, że mogę tu być - mówił artysta w Czwórce. Jak podkreślał, nieprzeciętność to pojęcie coraz szersze. - Małe czyny i drobne rzeczy, na przykład miłe słowo powiedziane do kogoś, to też przejaw nieprzeciętności. Częściej i łatwiej idzie nam krytyka niż prawienie komplementów - tłumaczył artysta. - Z drugiej strony ciężko nam samym otwarcie mówić o tym, co nas boli, a wspaniale jest, jeśli znajdziemy osobę, która zechce nas wysłuchać. To właśnie będzie człowiek nieprzeciętny. 

Jak podkreślał Kowalski w rozmowie z Czwórką, o marzeniach warto mówić, a swoje - warto przekuwać w cele i je realizować. - Pięć lat temu stworzyłem swoją listę marzeń, a dziś wiem, że mogę odkreślić z niej już kolejne - wspominał podczas jednego z wywiadów. Tym razem zachęcał także do dzielenia się swoim talentem m.in. z dziećmi, które tego potrzebują.

- Znam wielu ludzi nieprzeciętnych. Pamiętajmy, że najcenniejsze jest poświęcanie czasu innym. Dla nas każdy dzień jest naszą "zwykłą codziennością", a chore dzieciaki w szpitalu marzą o takich chwilach. W pandemii graliśmy dla nich przed szpitalem, teraz już możemy spotykać je bezpośrednio - opowiadał. - To doświadczenie, które ładuje energią. Robiąc coś dla kogoś, robimy też bardzo dużo dla siebie, bo nagle zaczynamy rozumieć, że wszystkie nasze bolączki stają się mniejsze. Plebiscyt "Nieprzeciętni" daje szansę ludziom, którzy robiąc małe rzeczy, budują jednocześnie ogromne historie. To nakręca i inspiruje innych do działania.

Posłuchaj
22:18 czwórka PR4_AAC 2023_03_27-10-15-21.mp3 Adi Kowalski o plebiscycie "Nieprzeciętni" i swoich planach muzycznych (Stacja Kultura/Czwórka) 

W swojej twórczości Kowalski łączy wiele nurtów muzycznych, a ich wspólnym mianownikiem jest pasja. Ma na swoim koncie występy podczas największych festiwali muzycznych. Aktorsko-musicalowe zdolności prezentował przez pięć lat na deskach Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej. Płyta "Anomalie" pokazuje jego ogromną muzykalność i charyzmę. - Teraz zacząłem zbierać materiał na nową płytę i szukam ekipy, która mi w tym pomoże. Kooperacje są bardzo potrzebne, by móc się otworzyć na nowe możliwości - podkreślał artysta.

Nieprzeciętni 2023 Nieprzeciętni 2023

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś ciekawego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. To już kolejna odsłona naszej akcji. W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoła bez zadań domowych". Wcześniej laureatami byli m.in. Michał Brańka, zaangażowany w działalność fundacji "Czerwone Noski", pomagającej dzieciakom przetrwać trudne chwile w szpitalach, a także Radosław Rademenez Blonkowski, który jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle'u bez przerwy

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Od 20 marca do 16 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Wypełnienie zgłoszenia jest proste i zajmuje tylko kilka chwil.

POBIERZ:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adi Kowalski

Data emisji: 27.03.2023

Godzina emisji: 10.15

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

kd

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Teatru świętuj przez cały weekend

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 18:00
Międzynarodowy Dzień Teatru świętuje się na całym świecie już od 62 lat - co roku 27 marca. W Polsce w obchodach bierze udział ponad sto ośrodków Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. W tym roku świętowanie rozpocznie się już w ten weekend. 
rozwiń zwiń