Pod choinkę z książką

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 14:44
Uwielbiasz czytać książki? Masz ochotę na coś szalonego? W Czwórce rozmawiamy o flashmobie, który może być interesującą propozycją dla wszystkich fanów literatury.
Audio

- Chodzi o szaleństwo i miłość do czytania – mówi Kamil Świątkowski z serwisu przykominku.com. – Całą akcję organizujemy dopiero od tygodnia. Chcemy zebrać jak najwięcej osób, by ustanowić rekord w największej liczbie osób czytających głośno pod choinką – wyjaśnia.

Wydarzenie "Czytamy pod choinką. 5 minut dla książki" zaplanowano na środę, 7 grudnia. Początkowo punktem zbiórki wybrano wyłącznie Plac Zamkowy w Warszawie i stołeczną choinkę, jednak pomysł tak spodobał się molom książkowym w całym kraju, że o tej samej porze spotkają się także czytelnicy z innych miast. – 18.08 to zbiórka. 18.10 zaczynamy czytanie – mówi Świątkowski.

- Zdecydowaliśmy o czytaniu 1 strony "Opowieści wigilijnej". To mniej więcej 3 minuty czytania – opowiada organizator. - Liczymy także na wsparcie duchowe. Pojawiają się głosy, że ktoś poczyta z dzieckiem w domu, albo będę z wami w samolocie – dodaje Świątkowski.

Czy uda się policzyć uczestników? Pomysłodawcy akcji mają już swój sposób. Więcej szczegółów w dźwięku audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o choinkach

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2010 07:00
Czy najstarsze drzewa w Polsce i na świecie mają igiełki? Kiedy choinka stała się symbolem świąt Bożego Narodzenia i dlaczego ta naturalna jest bardziej ekologiczna? Odpowiadamy na wszelkie „iglaste” pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Jungowska czyta dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 14:00
"Polska Pippi" opowiada w Czwórce o swojej nowej pasji - czytaniu książek dla dzieci. Zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać kolekcję audiobooków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka, która szarpie za duszę

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 16:03
Sponsoring staje się coraz powszechniejszym sposobem na życie wśród młodych kobiet. Jakie naprawdę są dziewczyny utrzymywane przez bogatych mężczyzn? Złe, wyrachowane i zachłanne czy zagubione i zmanipulowane? Każda z nich ma inną historię…Jedną opisano w książce "Cienka granica przyzwoitości".
rozwiń zwiń