Czeski film Agnieszki Holland

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 14:00
- Jego śmierć się stała takim ostatnim wielkim zrywem patriotyczno wolnościowym w Czechosłowacji - mówiła w Czwórce Agnieszka Holland, która obecnie pracuje nad filmem o samobójstwie Jana Palacha.
Audio

W polskich kinach film "W ciemności" Agnieszki Holland bije rekordy frekwencyjne, ale reżyserka nie spoczywa na laurach i już przygotowuje nową produkcję. Również historyczną, ale tym razem w Czechach i z Czechami. Historia dotyczyć będzie studenta Jana Palacha, który podpalił się na znak protestu przeciw zdławieniu swobód obywatelkich w Czechosłowacji w 1969 roku. Temat bliski Agnieszce Holland - w tym samym czasie studiowała w Pradze, była zaangażowana w ruch studencki, w wyniku czego została wsadzona do więzienia.

- Byłam zaangażowana w to samo co Jan Palach, w ruch studencki, siedziałam w więzieniu, więc jak młodzi ludzie z Pragi się do mnie zgłosili czy chciałabym to reżyserować, powiedziałam od razu tak - mówiła w reżyserka w rozmowie z Kasią Kornet.

Więcej na temat nowego filmu Agnieszki Holland w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Katarzyny Groniec śpiewający przepis na życie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 13:30
- Artystą bywa się odświętnie - podkreśla artystka. W Czwórce opowiada o muzyce, o swojej nowej płycie i zdradza, dlaczego nie przepada za dziennikarzami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blaski i cienie aktorskiego fachu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 10:58
- W tej pracy trzeba mieć ogromną samodyscyplinę, bo łatwo jest zwariować, pójść w używki, popaść w samouwielbienie, albo zupełnie w siebie zwątpić – mówił w Czwórce Sambor Czarnota.
rozwiń zwiń