Steve Allen: Polska ma genialne warunki dla supsurferów!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 16:00
W Polsce ciągle jeszcze nie możemy surfować tak jak w gorącej Kalifornii, ale SUP surfing to doskonały sport dla amatorów wodnej rozrywki! Chcecie złapać falę? Steve Allen podpowiada jak to zrobić!
Audio

Steve Allen jest jednym z najbardziej znanych windsurferów na świecie, na swoim koncie ma wiele mistrzowskich tytułów. Od lat mieszka w Polsce.

- Słyszę od wielu ludzi, że w Polsce nie da się surfować, ale ja sam surfowałem kilka razy w zwyczajny dzień. Polska to jedno z najlepszych na świecie miejsc do nauki surfingu - mówi Allen. Poleca również, aby naukę surfowania zacząć od supsurfingu.

- To jedna z form surfingu, ale tutaj stoisz na desce i odpychasz się wiosłem - można tak surfować w każdych warunkach, nawet tam, gdzie nie ma fal - na jeziorze - wyjaśnia Steve Allen. - To jest podobne do pływania kajakiem, ale na stojąco. Jakakolwiek fala tylko cię przyspiesza.

Najprawdopodobniej ta odmiana surfingu wywodzi się z lasów amazońskich. Mieszkańcy tych terenów w ten sposób poruszali się po rzece. Druga teoria wywodzi supsurfing z Hawajów.
- Supsurfig stał się popularny na świecie, bo masz wiosło, dzięki któremu łatwiej utrzymać równowagę - sam decydujesz czy płyniesz z falą czy pod prąd - wyjaśnia Allen.

Zdaniem windsurfera ta odmiana surfingu świetnie się nadaje do polskich warunków. Jaki strój jest wymagany do tej dyscypliny sportu, ile kosztuje profesjonalna deska supsurfingowa i czy można zastąpić ją dmuchaną w czwórce wyjaśniał Steve Allen - Posłuchaj audycji "Pod lupą".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak skutecznie pomnażać oszczędności?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 08:00
- Napisałem tę książkę, żeby w sytuacji problemów finansowych, każdy mógł wesprzeć się informacjami w niej zawartymi - mówił w Czwórce Maciej Samcik, autor poradnika "Jak pomnażać oszczędności?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadbaj o wizerunek swojej firmy w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 15:00
Internetowa Rewolucja to kampania edukacyjna, dzięki której dowiemy się, jak można aktywnie i przede wszystkim skutecznie zaistnieć i promować się w sieci. W Czwórce opowiadał o niej Piotr Zalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy ojcowie hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 15:00
- Ten gatunek narodził się z jamajskiego toastingu, czyli nawijania do beatu, oraz rapu, czyli rymowanych prób podrywania dziewczyn przez Afroamerykanów - opowiadał w Czwórce DJ Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowi hejterzy są na wyginięciu?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 13:00
Wbrew obiegowym opiniom język nienawiści w internecie stanowi marginalną część wszystkich toczących się tam dyskusji. Do takich zaskakujących wniosków doszli organizatorzy akcji "Komentuj. Nie obrażaj".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci Pragi malują Warszawę na Euro

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 08:00
- Na początku nie było łatwo. Na pierwszych dzieciaki zajęciach rysowały głównie emblematy Legii i innych klubów sportowych - opowiadali w Czwórce organizatorzy akcji "This Way".
rozwiń zwiń