Film "Zakochana bez pamięci" miał wyglądać zupełnie inaczej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 06:50
Na początku to Sylvie Testud, reżyserka filmu, miała zagrać w nim główną rolę. Potem dostała ją Juliette Binoche. - Gdyby tak się nie stało, ten film na pewno by nie powstał - twierdzi Testud w rozmowie z reporterem Czwórki.
Audio

Pomysł na tę historię był bardzo prosty, a jednocześnie głęboko przemyślany. – Ciągle trzeba sobie radzić z życiem i podejmować decyzje - tłumaczy Testud. - Gdy byłam młoda, miałam mnóstwo marzeń. To już minęło i zastanawiam się, co jako dziecko pomyślałabym o kobiecie, którą się stałam. Chciałabym, aby w tym filmie odpowiedź głównej bohaterki brzmiała "nie lubię jej".

Ponieważ Testud marzyła, by w tym filmie zobaczyć Juliette Binoche, pisała z myślą o niej. - Przyszło do mnie dwóch młodych producentów i powiedzieli, bym napisała scenariusz "pod siebie" - wspomina Testud. - Na początku bardzo podobał mi się ten pomysł, ale potem zrozumiałam, że to nie dla mnie.

Zdaniem Testud, Binoche ma w sobie "to coś", co sprawia, że w doskonale sprawdza się w komediach romantycznych - Jest bardzo silną kobietą, ale jednocześnie widać, jakim kiedyś była dzieckiem - tłumaczy scenarzystka w rozmowie z Czwórką.

Choć niektórzy starają się doszukiwać w tym filmie polskich korzeni, bowiem główna bohaterka ma na nazwisko Speranski, Testud zapewnia, że to wyłącznie przypadek, a nazwisko po prostu ładnie brzmi.
Zobacz zwiastun filmu:

Reżyserka filmu "Zakochana bez pamięci" z Juliette Binoche z roli głównej, opowiedziała reporterowi Czwórki, Kamilowi Jasieńskiemu, między innymi o tym, jak doszło do powstania tego obrazu. Posłuchaj rozmowy z audycji "Stacja Kultura", klikając w załączony plik dźwiękowy.

(kd)

Zobacz więcej na temat: FILM dzieci Kamil Jasieński

Czytaj także

Juliette Binoche: Wszyscy się prostytuujemy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 15:00
Krzyk o bliskość, o milość i realizajcję własnych potrzeb, a nie pornografia – tak francuska aktorka określiła film "Sponsoring” o studentkach uprawiających seks za pieniądze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski thriller do oglądania na trzech ekranach

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 15:00
- Wyświetlam na nich symultanicznie myśli i wspomnienia moich bohaterów – mówiła w Czwórce Sylwia Kaczmarek, autorka filmowej instalacji "Homo Geminus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcieliśmy pokazać, że polscy pakerzy też potrzebują miłości"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 14:46
Duński film o nieśmiałym kulturyście doczekał się nietypowej promocji ze strony polskich entuzjastów. O projekcie "Twój misiaczek" opowiedzieli w Czwórce jego pomysłodawcy, Małgorzata Borychowska i Piotr Chodura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna droga do "Jesteś Bogiem"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 07:00
Od napisania scenariusza do premiery filmu minęło 8 lat. Maciej Pisuk, scenarzysta filmu przyznaje, że praca nad "Jesteś Bogiem" przypominała trochę robienie filmu kostiumowego.
rozwiń zwiń