"Nosowska śpiewała na naszych urodzinach!"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 13:00
Istnieją od 10 lat i ciągle grają w tym samym składzie. Urodzinowy koncert grupy Negatyw odbył się w Teatrze Śląskim, a na scenie jubilatom towarzyszyli m. in.: Tymon Tymański, Muniek Staszczyk i Hey. Niezwykła impreza została uwieczniona na koncertowym DVD "Live10".
Audio
  • Mietall Waluś w "Stacji Kultura" opowiada o koncertowym dvd Negatywu

 - To było dla nas wielkie przeżycie: zagrać w teatrze, w swoje urodziny i to jeszcze w tak doborowym towarzystwie - mówi Mietall Waluś . - Zaprosiliśmy artystów, których cenimy, lubimy i z którymi kumplujemy się "po godzinach" .

Utwory z repertuaru zespołu Negatyw w Teatrze Śląskim wykonali m. in.  Olaf Deriglasoff, Maciej Cieślak ze Ścianki oraz Kamil i Szymon Bartkowiak z zespołu The October Leaves. Publiczność mogła też usłyszeć takie hity, jak "Amsterdam" w wykonaniu Muńka Staszczyka, czy "Księżycową Podróż" w aranżacji zespołu Hey.

 - Nasze relacje przy okazji różnych spotkań, czy wspólnych koncertów są naprawdę fajne, ale  zapytać Kasię Nosowską, czy zechciałaby zagrać z Heyem naszą piosenkę na naszych urodzinach, to było wyzwanie - śmieje się gość "Stacji Kultura". - Tym bardziej, że należę do ludzi, którzy niezwykle rzadko proszą innych o takie przysługi. Na szczęście ani dla Kasi, ani dla chłopaków nie było to żadnym problemem. Zgodzili się od razu.

Negatyw uchodzi za jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Grupa powstała w 1998 roku w Mysłowicach i na koncie ma 4 albumy studyjne oraz koncertowe DVD, które ukazało się na początku grudnia. Wydawnictwo promuje utwór "Znikam".

Szczegóły realizacji materiału na "Live10" oraz plany Negatywu na przyszłość poznasz, słuchając nagrania ze "Stacji Kultura", w której gościł Mietall Waluś .

kul

Czytaj także

Negatyw "Ty i ja"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 14:05
Nowość na playliście Czwórki promuje nową płytę Negatywu, zatytułowaną "Virus".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Novika i Mr. Lex na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 13:00
Tak, to nie żart. Novika i Lexus wystąpili na żywo na naszej antenie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń