"Jestem niewolnikiem swoich bohaterów"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 18:20
"Achaja" to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto uważa się za miłośnika gatunku fantasy. Każdy tom cyklu powieściowego Andrzeja Ziemiańskiego trafia na listę bestsellerów, a autor udowadnia, że inwencja twórcza polskich fantastów wcale nie jest w zapaści.
Audio
Andrzej Ziemiański
Andrzej ZiemiańskiFoto: Wojciech Kusiński

"Doskonała, artystycznie bogata, inteligentna" - krytycy nie ustają w zachwytach na cyklem "Achaja". Jego autorem jest Andrzej Ziemiański, dyplomowany architekt i ceniony pisarz science fiction i fantasy.

 - Mój warsztat pracy nie jest zbyt uporządkowany. Piszę bez konspektu i nie znam zakończenia. Bohaterowie zdobywają władzę nade mną i coś tam mi każą - zdradza autor. - Dlatego czasami bywam wyczerpany i potrzebuję chwili oddechu.

Ostatnio ta chwila trwała 9 lat. Tyle fani cyklu musieli czekać na pierwszą część nowej trylogii zatytułowanej "Pomnik cesarzowej Achai".

 - Nie przewidziałem, że nastąpią u mnie demencyjne zmiany i nie bardzo pamiętałem, co było w poprzednich trzech tomach - śmieje się Andrzej Ziemiański. - Zanim zabrałem się do "Pomnika cesarzowej" musiałem od nowa przeczytać trzy części "Achai". I z bólem serca muszę przyznać, że teraz napisałbym to nieco inaczej.

Jakich zatem zmian możemy się spodziewać i o czym opowiada trylogia "Pomnik cesarzowej Achai" dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Picasso jest zbyt kanciasty, Rafael kojarzy się z czekoladkami"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:45
Dzieci często nie interesują się sztuką. Co więc zrobić by nasze pociechy złapały bakcyla i weszły w artystyczny świat - opowiadali Ewa Jałochowska i jej syn Kajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Morfina" o tym, jak wojna przeszkadza w życiu bon vivanta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 14:00
Szczepan Twardoch nie miał szóstki z historii, mimo to większość jego powieści osadzona jest w realiach historycznych. Tym razem tłem wydarzeń jest Warszawa 1939 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta książka na pewno wkurzy wiele osób"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 15:00
- Punktem wyjścia było przekonanie, że dobry film to nie jest ten o którym się mówi że jest dobry, ale ten, który się sprawdza na ekranie - podkreślają autorzy książki "13 po 13. Subiektywny remanent kina", Lech Kurpiewski i Robert Ziębiński.
rozwiń zwiń