X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Picasso jest zbyt kanciasty, Rafael kojarzy się z czekoladkami"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:45
Dzieci często nie interesują się sztuką. Co więc zrobić by nasze pociechy złapały bakcyla i weszły w artystyczny świat - opowiadali Ewa Jałochowska i jej syn Kajtek.
Audio

"Kajtek ma siedem lat i nie zna nazwisk wielkich mistrzów. Picasso może być dla niego bohaterem kreskówki, Rafael nazwą czekolady, a rokoko kojarzy mu się  z gdaczącą kurą. Niewiedza Kajtka jest jednak skarbem, dzięki któremu potrafi skrzywić się paskudnie i powiedzieć, że obrazy Picassa są do niczego, bo takie kanciaste, a Matisse namalował kobietę z zieloną twarzą. Zielona twarz zupełnie się Kajtkowi nie podoba." Kajtek twierdzi, że interesuje się sztuką tylko wtedy, kiedy mama mu karze. Sam przyznaje, że na temat sztuki wie tylko, że jest sztuką. - Sztuka to np. sztuka malarska - malarz chce coś namalować bierze płótno, farby, pędzle i maluje - wyjaśnia Kajtek Jałochowski.

Ewa Jałochowska, po rozmowach z synem na temat sztuki, zdecydowała się napisać książkę "Historia sztuki dla dzieci i rodziców”. - Zależy mi żeby Kajtek dużo wiedział na temat sztuki. A mój syn w ogóle się nią nie interesował. Wszystko zaczęło się od wypraw do muzeum, w którym Kajtek głównie patrzył na maszyny, które mierzyły wilgotność powietrza. Ja byłam zrozpaczona, bo dla mnie sztuka to wielkie przeżycie - wyjaśnia historyczka sztuki.

Pomysł na książkę nie był prosty, Kajtek nie daje się łatwo oszukać i często mu się coś nie podoba.

- Zachęciłam go przez historię. Jeśli coś ma swoja historię to jest ciekawe, musi się coś dziać - zdradza mama chłopca.  Gdy mówiła o baroku nie pokazywała tylko tłustych złotych amorków, ale mówiła o historii walki kościoła o wiernych. Jak przyznaje Ewa Jałochowska, odkryła, że Kajtek jest wielkim konserwatystą, jeśli chodzi o podejście do sztuki.

Dla kogo została napisana "Historia sztuki dla dzieci i rodziców”, jak opowiadać o artystach dowiesz się słuchając audycji Kasi Dydo i kuby Kukli, "Stacja kultura", w której gościli Ewa i Kajtek Jałochowscy.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włoska Mekka designerów

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 11:00
Polski design to design europejski - nie mamy się czego wstydzić, ale wciąż czekamy na rozpoznawalne w świecie nazwiska projektantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Jagielski: Ventersdorp wciąż jest miastem białych

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 11:15
To zupełnie inna Afryka niż ta, którą znamy z telewizji. Wojciech Jagielski napisał "Wypalanie traw" o małym miasteczku w RPA, które nadal broni się przed zniesieniem apartheidu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieznana twarz Polaków: zdybyliśmy najwięcej szczytów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:21
Polacy w Himalajach wypracowali swój styl wspinaczki, wejścia zimowe to była ich specjalizacja. O tych wyprawach i wolności, którą dają góry powstał film "Sztuka wolności".
rozwiń zwiń