"Belfer". Rozpocznie dobrą passę polskiego serialu?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 12:43
To nietuzinkowa historia kryminalna z małym miasteczkiem w tle - rozwiązania zagadki morderstwa młodej dziewczyny podejmuje się nauczyciel języka polskiego, Paweł Zawadzki. W jego rolę wcielił się Maciej Stuhr.
Audio
  • Zdradzamy tajemnice nowego serialu "Belfer" (Stacja Kultura/Czwórka)
Maciej Stuhr, czyli tytułowy bohater nowego serialu Belfer
Maciej Stuhr, czyli tytułowy bohater nowego serialu "Belfer"Foto: E.Iwanicka/PR

- Pod koniec szkoły podstawowej miałem takiego nauczyciela od języka polskiego. Był nowoczesny jak na tamte czasy - jednocześnie luźny i wymagający. Trochę sobie o nim przypomniałem konstruując moją postać - zdradza aktor. Jak mówią jego twórcy, "Belfer" jest w stanie odmienić oblicze polskiego serialu. - To się kręciło tak pieczołowicie jak film fabularny, a nie produkcję telewizyjną - dodaje Maciej Stuhr.

Podobno na planie filmowym "Belfra", którego będzie można oglądać już od października, panowała szczególnie tajemnicza atmosfera, gdyż aktorzy do samego końca nie znali rozwiązania zagadkowej historii serialu. Dzięki temu grali bardzo delikatnie wczuwając się w atmosferę serialowych Dobrowic na północnym wschodzie Polski.

Autorami serialu są Jakub Żulczyk i Monika Powalisz, natomiast reżyserem Łukasz Palkowski. Oprócz Macieja Stuhra o swoich doświadczeniach z planu "Belfra" opowiadali nam też odtwórcy jego innych ról: Patryk Pniewski i Aleksandra Popławska. Dlaczego inaczej pracuje się na planie filmowym w małych miasteczkach, a inaczej w Warszawie? I kiedy dokładnie oraz gdzie będziemy mogli "Belfra" oglądać? Tego dowiecie się z nagrania "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi:  Martyna Ogonek

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 28.09.2016

Godzina emisji: 10.15

jsz/kd

        

Czytaj także

Każdy może być krytykiem. W teorii tak, a w praktyce?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 09:32
Sezon festiwali filmowych w pełni. W Czwórce zastanawiamy się kim jest dziś krytyk filmowy, a to między innymi dlatego, że rozpoczął się nabór do People’s Jury 2016.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kacperiada". Bo najlepsze w kreskówkach są urwisy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 14:37
Powstały na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke animowany serial "Kacperiada" to opowieść o wyzwaniach z pogranicza dzieciństwa i dorosłości.
rozwiń zwiń