Polskie Radio
Section05
plan filmowy

Pierwszy wywiad Baldwina po tragedii na planie "Rust". "Nie wiem, kto jest winny, ale nie jestem to ja"

Alec Baldwin, który w październiku śmiertelnie postrzelił Halynę Hutchins na planie filmowym, udzielił pierwszego wywiadu od tragicznego wypadku. - Zabiłbym się, gdybym uważał, że zginęła z mojej winy - powiedział amerykański aktor. - Ktoś jest za to odpowiedzialny, nie wiem kto, ale nie ja - dodał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA plan filmowy aktor śmierć wywiad FILM Stany Zjednoczone

"Nie ma słów, by wyrazić mój szok i smutek". Alec Baldwin po tragedii na planie filmowym

- Jestem załamany wypadkiem, w którym zginęła operatorka filmowa Halyna Hutchins. Jej mąż i rodzina mogą liczyć na moje wsparcie - przekazał aktor Alec Baldwin. Dodał, że współpracuje z policją w wyjaśnieniu wypadku. Według wstępnych ustaleń Baldwin przypadkowo postrzelił kobietę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone Ameryka Meksyk USA plan filmowy wypadek zabójstwo policja

Tajniki pracy na planie. Jak powstaje film?

- Film historyczny jest szczególną dziedziną, która wymaga dosyć dużego nakładu pracy twórców. Chodzi o materiały źródłowe, o olbrzymią wiedzę na temat ubiorów, tego jak wszystko wyglądało dawno, dawno temu. Film musi to pokazać jak najwierniej - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Soroka, koordynator projektu "Plan Filmowy". Gościem programu była też Joanna Kacperczyk, edukatorka filmowa. Rozmowa dotyczyła scenografii, kostiumów i tego, jak powstaje film.
Zobacz więcej na temat:  aktorzy historie plan filmowy reżyser