Afromental: dziś w trasie jesteśmy grzeczniejsi niż przed laty

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 14:46
Jak wygląda życie w trasie koncertowej muzyków zespołu Afromental? O to Tomsona i Tomka Torresa zapytał Damian Sikorski. - Ciekawie. Zawsze, gdy się spotykamy jest wesoło - mówił Tomasz "Tomson" Lach.
Audio
  • Tomson i Tomek Torres opowiadają o życiu Afromental w trasach koncertowych (Stacja Kultura/Czwórka)
Tomek Torres, Tomek Tomson Lach i Damian Sikorski
Tomek Torres, Tomek "Tomson" Lach i Damian Sikorski Foto: Czwórka

Afromental powstał 13 lat temu, i dziś panowie na koncie mają cztery albumy długogrające, łącznie kilkanaście singli i teledysków, ale przede wszystkim setki koncertów, zagranych w kraju i za granicą. - Z roku na rok jesteśmy coraz starsi, więc organizmy też się zmieniają i bardziej odczuwają te trasy. Z dumą jednak muszę przyznać, że dziś, po latach, mamy doświadczenie i o wiele mądrzej rozkładamy siły, dzięki czemu po podróży z większym impetem możemy wpaść na scenę - mówi perkusista Tomek Torres. A jak opowiadał Tomson, spędzając długie godziny w trasie, warto znaleźć grę, w którą można razem grać, bądź inną aktywność, na której można byłoby skoncentrować się wspólnie. - Przejechaliśmy tę Polskę wzdłuż i wszerz wiele razy, więc na pamięć znamy też stacje benzynowe i przydrożne knajpy. Wiemy, gdzie warto się zatrzymać, i kiedy powinniśmy odpocząć - mówił Tomson.


wojtek mazolewski 1200.jpg
Wojtek Mazolewski: nie potrafię wyhamować

A jakiej muzyki słucha Afromental podczas wielogodzinnych podróży po Polsce i Europie, jakie książki czytają artyści w busie? To opowiadali w rozmowie z Damianem Sikorskim. Wspominali także zabawne anegdotki i przygody, które przydarzyły im się w trasie. Zdradzili także, gdzie i kiedy będzie można ich zobaczyć i posłuchać na żywo w czasie tegorocznych wakacji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 10.40

kd/mz

Czytaj także

Grażyna Hase. Od "kozak looku" do ikony mody

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 12:00
- Choć Grażyna Hase jest jedną z najważniejszych osobistości polskiej mody, to moja książka jest przede wszystkim opowieścią o twórczej kobiecie - mówi Krzysztof Tomasik, autor biografii "Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak robić dobrą reklamę? "Traktuj widza poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:33
- Dobra reklama powinna zakładać większą inteligencję i wyobraźnię widza, a większość dzisiejszych reklam opiera się na stereotypach i kliszach. Jeśli chcemy pokazać wspinaczkę na Mount Everest, zamiast alpinisty powinniśmy tam wysłać kulawego kucharza, wówczas byłoby ciekawiej - przekonywali Agnieszka Klimczak i Przemysław Bogdanowicz z Klubu Twórców Reklamy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń