Unia Literacka online. Polscy pisarze namawiają, by zostać w domu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 23:07
Bogata oferta instytucji kulturalnych zachęca do zostania w domu. Z pomocą przychodzi Unia Literacka, inicjatywa polskich pisarzy organizujących codzienne spotkania literackie online.
Audio
  • Unia Literacka zaprasza na spotkania z literaturą online. Codziennie o 18 (Stacja kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Africa Studio

Akcja jest wspólnym projektem kolektywu polskich pisarzy. Pierwsze odcinki, które pojawiły się w sieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem i przyciągnęły przed ekrany wielu miłośników literatury. Tu znajdziemy pogadanki na temat literatury, pisarskie Q&A, a także niepublikowane dotąd, odczytane przez ich autorów fragmenty literatury.

- To okazja by nie tylko spotkać się z pisarzami w ich prywatnej przestrzeni, ale także do poznania literatury, którą ciężko już znaleźć w księgarniach i sieci, możemy tu również jako pierwsi poznać niepublikowane fragmenty literatury ulubionych twórców - mówił współzałożyciel projektu Jacek Dehnel.

A wśród nich znaleźli się: Zygmunt Miłoszewski, Magdalena Grzebałkowska, Jacek Dehnel, Urszula Zajączkowska, Michał Rusinek, Kaja Malanowska i Marcin Szczygielski i wielu innych.

Spotkania obywają się codziennie poprzez oficjalną stronę Unii Literackiej na Facebooku o godz. 18.00.

W poniedziałek 23 marca pisarz Ziemowit Szczerek odczytał fragment nowej powieści pt. „Cham z kulą w głowie” z pod znaku nieklasycznego kryminału noir, którego akcja dzieje się w alternatywnej do naszej rzeczywistości.

Przed nami wtorkowe (24.03) spotkanie z Sylwią Chutnik, która odczyta fragmenty nowej powieści, której "nie pisze", środowe (25.03) spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, który podzieli się fragmentami  opowiadań z nowego zbioru pt. „POUFNE”, czwartkowe (26.03) spotkanie z Bianką Rolando, a już w piątek (27.03) z internautami przywita się pisarka Małgorzata Gutowska-Adamczyk

W weekend odbędą się spotkania z Justyną Czechowską oraz Martą Guzowską. Więcej na temat wydarzeń w nagraniu i oficjalnym fanpage'u stowarzyszenia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Jacek Dehnel

Data emisji: 23.03.2020

Godzina emisji: 11:10

ac

Czytaj także

"Mr. Breakfast". Gdy jedno życie naraz to za mało

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 15:02
To historia trzech równoległych życiorysów pewnego komika, opowiedziana w dowcipnym, lekkim, a jednak skłaniającym do refleksji tonie. - Jest świetna na początek roku. To opowieść o tym, jak mogłoby potoczyć się nasze życie - mówi Kinga Michalska, która zachęcała do zajrzenia do książki "Mr. Breakfast" Jonathana Carolla. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki: "Oficer i szpieg" Roberta Harrisa

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 13:52
"Oficer i szpieg" to oparty na faktach thriller polityczno-szpiegowski. - To także uniwersalna opowieść o tym, jak jeden człowiek może zmienić bieg historii - mówiła Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. John Boyne "Nawiedzony dom"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 14:35
"Nawiedzony dom" to, jak mówi Kinga Michalska, niekonwencjonalny kryminał, który nawiązuje do klasycznej powieści grozy. John Boyne celowo bawi się tradycjami literackimi i zabiera swoich czytelników w zupełnie nową, ekscytującą podróż… z duchami w tle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Macios z thrillerem "Czarne morze". "Książka pełna mroku"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:45
Karolina Macios na co dzień pracuje jako redaktor m.in. z Markiem Krajewskim, Wojciechem Chmielarzem, Martą Guzowską, Ałbeną Grabowską i Maciejem Siembiedą. Teraz postanowiła napisać swój własny kryminał. Niebawem ukaże się jej powieść "Czarne morze".
rozwiń zwiń