Olga Drenda i Jacek Paśnik na majówkę w Czwórce. 1 maja i rzeczy pierwsze [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 16:30
Olga Drenda i Jacek Paśnik już 1 maja o 18.00 przejmą Czwórkowe mikrofony. Zaproszą Was w świat rzeczy pierwszych. O czym opowiedzą, kogo zaproszą, zdradzają w rozmowie z Kasią Dydo. 
Jacek Paśnik i Olga Drenda
Jacek Paśnik i Olga DrendaFoto: Piotr Podlewski/Polskie Radio

  • Olga Drenda jest pisarką i dziennikarką, autorką strony Duchologia. Jacek Paśnik to architekt. 1 maja w Czwórce poprowadzą swoją pierwszą audycję na żywo. 
  • Tematem audycji będą rzeczy pierwsze. 
  • W ich wspólnej propozycji nie zabraknie podróży w czasie, w tym do 2004 roku, kiedy Polska stala się członkiem Unii Europejskiej. 
  • Wśród gości audycji będzie m.in. _63Anton, artysta urodzony w 2004 roku. 

Olga Drenda to polska pisarka, dziennikarka i tłumaczka, autorka strony Duchologia. Jacek Paśnik to architekt, autor książki "Dzieci". Tę dwójkę połączyła fascynacja kulturą lat minionych, wspólne podcastowe rozmowy. W Czwórce spotkają się 1 maja, by od 18.00 do 21.00 zabrać słuchaczy w świat rzeczy pierwszych. 

Radiowe doświadczenie

- Mamy na koncie wspólne podcastowe poczynania. Ja pracowałem też w szkolnym radiowęźle, którym irytowaliśmy naszych nauczycieli - przyznaje się Jacek Paśnik. Olga Drenda przywiozła doświadczenie radiowe z Krakowa. - W krakowskiej stacji miałam audycję z profesorem Bartłomiejem Dobroczyńskim, która nazywała się "Psychotropy" - wspomina pisarka. - Myślę, że w Czwórce będziemy po prostu dużo gadać. Gadulstwo w studiu to nasza pasja.  

Czytaj także: 

Rzeczy pierwsze i Unia Europejska

1 maja, Święto Pracy, majówka, długi weekend to dobry moment, by o rzeczach pierwszych rozmawiać, co zapowiadają goście. - 1 maja 2004 roku to również data wejścia Polski do Unii Europejskiej. Od tamtego momentu minęły już 2 dekady. Wtedy wiele pierwszych rzeczy się zaczęło, np. pierwsze swobodne podróże po Europie, pierwsze zagraniczne prace - wymieniają goście Kasi Dydo. 


Posłuchaj
14:46 czwórka stacja kultura 18.04.2024 drenda paśnik.mp3 Olga Drenda i Jacek Paśnik zapowiadają swoją majówkową audycję w Czwórce (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Olga Drenda zaznacza, że pierwsze lata XXI wieku zbiegły się w czasie z dostępem do szerokopasmowego internetu w Polsce. - My też poznaliśmy się przez internet - zdradzają Olga Drenda i Jacek Paśnik. - Ja prowadziłam wtedy stronę o przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, a Jacek zajmował się dekadą późniejszą. Nawiązała się między nami nić sympatii i współpraca. 

Olga Drenda i Jacek Paśnik z audycją w Czwórce!/Czwórka

Drenda, Paśnik i goście

1 maja 2024 roku goście Kasi Dydo staną się Czwórkowymi prowadzącymi. Z pewnością gadać będą wiele, ale oddadzą też głos swoim gościom, wśród nich będzie osoba urodzona w roku 2004 - Antoni Przesławski, znany jako _63Anton. To młody artysta, który tworzy animacje 2D i 3D. - Jest wielokierunkową osobą kreatywną w internecie. To bardzo wnikliwy obserwator on- i offline'u. Przenikliwy umysł - podkreśla Olga Drenda. - Generuje dużo myśli, którymi chętnie się dzieli. 

Antoni jest artystą, który szybko wypracował sobie swoją formułę, stał się rozpoznawalny. - Chcemy porozmawiać z nim o tym, jak trzymać się oryginalności, jak w czasach nadpodaży obrazów i treści przebić się z czymś własnym - zdradzają przyszli prowadzący. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez anton ✨ (@_63anton)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Olga Drenda, Jacek Paśnik 

Data emisji: 18.04.2024

Godzina emisji: 10.15

pj/wmkor

Czytaj także

"Słowo humoru" od Olgi Drendy. Z czego wolno się śmiać?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 14:15
Olga Drenda wzięła na swój warsztat polski humor. W ten sposób ducholożka przemieniła się w śmieszka. A my możemy cieszy się esejem o przeróżnych rodzajach żartów, dowcipów, memów czy stand-upów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kultura klubowa w Polsce. Jak się zmienia?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2024 18:05
Kultura klubowa do niedawna kojarzyła się głównie z nocnym życiem, muzyką, setami didżejskimi i zabawą do rana. Od czasów pandemii to się nieco zmieniło. - Teraz kluby poszerzają swoją ofertę, wychodzą trochę naprzeciw klientom - mówi Michał Daniluk, dziennikarz muzyczny Czwórki.
rozwiń zwiń