Karolina Korwin Piotrowska: walki celebrytów dają innym rozrywkę

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 18:00
W Polsce raczej nie słychać o bójkach wśród celebrytów, zdarzają się jednak walki na słowa, awanturki, bitewki i wojenki. Karolina Korwin Piotrowska zaznacza, że są też gwiazdy unikające takich sytuacji.
Audio
  • Jak i o co walczą dziś celebryci - materiał Kasi Węsierskiej (Czwórka/Poranek OnLine)
Karolina Korwin-Piotrowska w Czwórce w 2014 roku
Karolina Korwin-Piotrowska w Czwórce w 2014 rokuFoto: Łukasz Mazurek

Karolina Korwin Piotrowska, dziennikarka, zauważa, że od kilku lat w Polsce możemy dokonać pewnego podziału gwiazd. - Są ludzie, których się szanuje, bo w mediach widywani są wyłącznie przy okazji swojej pracy - mówi dziennikarka. - Ale są też "gwiazdy", które na promocje serialu przychodzą w sukienkach z siatki, bez bielizny. Istnieją jednak osoby, które uwielbiają tego typu plotki, bo dostarczają im one rozrywki i zabawy - dodaje.
Nierzadko celebryci sami zabiegają o bardziej lub mniej chlubną sławę i organizują sobie różne dramatyczne wydarzenia, jak romans czy burzliwe rozstanie. - Popularność się buduje, a szum robiony dookoła siebie możemy traktować w kategoriach reklamowych. Każde działanie, pokazanie się, zdjęcie w gazecie, przekłada się później na sprzedaż płyt, ilość osób, która przychodzi na koncerty, na kontrakty reklamowe - zauważa Robert Leszczyński.

Sprawdź: Celebryci w Polsce nie pojawili się wczoraj
Kasia Węsierska, Czwórkowa reporterka, przypomina słynne walki w środowisku celebrytów, m.in. Dodę kłócąca się z Radkiem Majdanem, Nergalem, Moniką Jarosińską, Justyną Steczkowską czy Edytą Górniak. 
Robert Leszczyński wskazuje zaś postać Michała Wiśniewskiego, który od lat niczego nie stworzył, ale cierpi, bo media przestały się nim interesować. - On decyduje się raz na jakiś czas powiedzieć jakieś głupstwo, tylko po to, żeby zaistnieć na sekundkę - ocenia dziennikarz. Bitewek nie brakuje też w środowisku starszych i szanowanych gwiazd. Wystarczy przypomnieć pojedynek Krystyny Jandy i Joanny Szczepkowskiej o rolę Marii Słodowskiej-Curie.

Na szczęście reprezentanci polskiej popkultury dają także pozytywne przykłady, np. tzw. dissowanie, w którym mistrzami są np. raperzy Tede i Onar. Warto wspomnieć, że sięgają oni do wspaniałej polskiej tradycji literackiej - walk na słowa uprawianych przez Mickiewicza i Słowackiego.  Więcej o tym w materiale Kasi Węsierskiej.

Przeczytaj też: Celebryta jest jak postać z bajki <<<

Na audycję "Poranek OnLine" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 6.00 do 9.00. Ciekawi goście, interesujące felietony, niebanalne dialogi i jedyni w swoim rodzaju prowadzący. Pobudka z Michałem Migałą i Mariuszem Infuleckim da wam energię i uśmiech na cały tydzień!

(pj, ac, kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka media Pop rozrywka

Czytaj także

Karina Królak - jej biżuterię pokochały Madonna i Lana Del Rey

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 11:32
Tworzy biżuterię, jest charakteryzatorką filmową, może się pochwalić stałą ekspozycją w Państwowym Muzeum Etnograficznym, a jej produkty noszą gwiazdy światowego formatu - Madonna i Lana Del Rey. Karina Królak to przykład osoby, która skromnie, bez medialnego rozgłosu, osiągnęła duży sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy triumfują, Brazylia dołuje, bramkarze w natarciu. Mundial za nami!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 19:00
Wygraną reprezentacji Niemiec zakończyły się XX w historii piłkarskie mistrzostwa świata. - Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wygrała drużyna, która na przestrzeni całego turnieju była najlepsza. W historii na zawsze zapisze się przede wszystkim wygrana Niemców z Brazylią aż 7:1 - powiedział w Czwórce dziennikarz sportowy Dominik Guziak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z pijanymi kierowcami to temat zastępczy

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 18:20
- Koncentracja całej uwagi służb na problemie pijanych kierowców nie poprawi dramatycznej sytuacji na polskich drogach. Zamiast uderzać w jedną grupę, należy podjąć działania, które kompleksowo wpłyną na nasze bezpieczeństwo - powiedział w Czwórce Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego.
rozwiń zwiń