Mężczyźni pod skalpelem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2010 17:20
Odsysanie tłuszczu z brzucha, plastyka piersi, pogrubienie lub/i przedłużenie penisa… Na takie zabiegi z zakresu medycyny kosmetycznej mężczyźni decydują się najczęściej.
Audio
  • Rozmowa z doktorem Adamem Gumkowskim o operacjach plastycznych mężczyzn.

Coraz więcej mężczyzn odwiedza specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej. Skłaniają ich do tego zarówno względy estetyczne – zabiegi polegają na naprawie istniejącego lub wyimaginowanego defektu, jak i próżność. O rosnącej popularności adresowanej do mężczyzn oferty klinik chirurgii estetycznej opowiadał w „Poranku” dr Adam Gumkowski z Kliniki Sztuk Pięknych.

– Najczęstszą grupę pacjentów stanowią mężczyźni pomiędzy 30. a 40. rokiem życia, jednak wachlarz klientów jest tak samo szeroki, jak wachlarz oferowanych usług – tłumaczy dr Adam Gumkowski.

Najczęściej wybieranym przez mężczyzn zabiegiem chirurgicznym jest liposukcja brzucha i leczenie ginekomastii, czyli męskich „piersi”. Plastykę piersi można podzielić na rzekomą i prawdziwą. O rzekomej mówimy, gdy piersi są wynikiem przyrostu tkanki tłuszczowej, a o prawdziwej, gdy mamy do czynienia z rozrostem tkanki gruczołowej.

Dość często panowie decydują się także na operacje penisa. – Mamy dwa rodzaje zabiegów: jeden to wydłużenie członka, a drugi – pogrubienie. Wydłużenie jest zdecydowania trudniejsze i nie można przy nim za bardzo szaleć, natomiast pogrubienie jest dość łatwe i szybkie. Są też tacy, którzy chcą dwa w jednym – mówi Adam Gumkowski. Mężczyźni są na ogół zadowoleni z rezultatów operacji penisa. – Członek przed zabiegiem i po zabiegu to zupełnie dwie różne sprawy – puentuje gość „Poranka”.

Lekarze zwracają uwagę zarówno na motywacje, jak i oczekiwania, z którymi zgłaszają się pacjenci. Próbują poznać klienta i jego nadzieje związane z operacją. Przed każdym zabiegiem prowadzone są szczegółowe konsultacje: pacjent jest przede wszystkim informowany o tym, jak będzie przebiegał zabieg, jaki może być najlepszy efekt końcowy a także, jakie mogą być powikłania. – Należy skonfrontować oczekiwania pacjenta z rzeczywistością – podkreśla gość Dominiki Sygiet i Romka Wójcika.

ap

Zobacz więcej na temat: dominic zdrowie

Czytaj także

Młodzi na traktory!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 17:09
Praca na roli to nie obciach, w rolnictwie można zrobić karierę, studia rolnicze są atrakcyjne, a państwo wspomaga dotacjami - podkreślają goście Justyny Dżbik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapachowy savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 11:09
Używanie perfum podlega równie szczegółowym zasadom, jak dobór stroju – podkreśla ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pezet i Małolat -"Dziś w moim mieście"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 19:15
Najbardziej wyczekiwana premiera jesieni – album "Dziś w moim mieście" Pezeta trafi do sklepów już 1 października. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń