"Pekin" kryjówką lajkonika

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2010 16:37
Otoczyć Pałac Kultury fosą z piraniami - to tylko jedna z 20 tys. propozycji wirtualnej przebudowy PKiN.
Audio

Akcja „Pałac wszystkich Polaków” służy zebraniu propozycji wirtualnej modernizacji lub przebudowy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie – mówi Monika Wypart ze stojącego za kampanią portalu Oferia.pl. Gość „Poranka” podkreśla, że dotąd udało się zebrać 20 tysięcy propozycji.

– Postanowiliśmy wspólnie z internautami, za pośrednictwem portalu „Nasza klasa”, zmierzyć się z obiektem, który wzbudza kontrowersje nie tylko wśród mieszkańców Warszawy. Akcję podzieliliśmy na dziesięć dwudniowych etapów. W każdym z nich wirtualnie modyfikujemy poszczególne elementy budowli, od wejścia głównego po iglicę – tłumaczy Monika Wypart.

Gość Romka Wójcika podkreśla, że – w związku z „wirtualnym” charakterem przebudowy PKiN – fantazji uczestników akcji nie krępują żadne ograniczenia. – Jeśli zadecydują, że przed wejściem głównym ma stanąć armia ogrodowych krasnali, a zamiast Sali Kongresowej – rekinarium, to tak będzie – zapewnia Monika Wypart.

Więcej w rozmowie „Poranka”. Posłuchaj/zobacz.

ŁSz

Zobacz więcej na temat: architektura Warszawa Pekin

Czytaj także

Warszawę można uczynić piękną

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 20:00
Wszyscy mówią, że stolica jest brzydka, że jej architektura jest owocem chaosu. Najwyższy czas to zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiphopowy patriotyzm

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 12:46
– Hip-hop to muzyka dzielnic. Powstaje na ulicach i w bramach. Teksty hiphopowców wyrażają przywiązanie do tych "mikroojczyzn" – podkreśla Vienio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palenie dozwolone, ale zabronione

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 16:16
Szpitale, przedszkola, restauracje, obiekty sportowe, puby, dyskoteki – m. in. tam od 15 listopada nie wolno palić. – Palacze powinni pomyśleć o wolności niepalących – podkreśla zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.
rozwiń zwiń