Nominacja to już zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 12:12
Już w styczniu dowiemy się, kto został uznany za najlepszego sportowca mijającego roku. Rywalizacja będzie wyjątkowo ekscytująca, ponieważ redakcja „Przeglądu Sportowego” nominowała aż 25 sportowców.
Audio
  • Rozmowa Romka Wójcika z Romanem Brzozowskim z Przeglądu Sportowego

– To był bardzo udany rok dla polskiego sportu – stwierdza Roman Brzozowski z „Przeglądu Sportowego”. Dlatego wstępna lista kandydatów do nominacji w 76. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski liczyła prawie 50 nazwisk. – To bardzo dużo – podkreśla gość „Poranka”.

Zdaniem Romana Brzozowskiego, dużym wyróżnieniem dla nominowanych jest już przejście do drugiego etapu plebiscytu, czyli zakwalifikowanie się do grona dziesięciu najlepszych sportowców. Jak wspomina gość „Poranka”, w zeszłym roku nasz żużlowy as Tomasz Gollob przyznał, że są to jedyne „zawody”, w których satysfakcjonuje go także zajęcie dziesiątego miejsca.

W tegorocznej edycji imprezy wezmą udział  przedstawiciele takich dyscyplin jak żeglarstwo (m. in. Przemysław Miarczyński), kajakarstwo (Piotr Siemionowski), szermierka (Magdalena Piekarska), lekkoatletyka (m. in.  Tomasz Majewski), biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk) czy pływanie (Paweł Korzeniowski).

Roman Brzozowski ubolewa, że w gronie nominowanych nie ma ani jednego piłkarza. Przyznaje też, że przedstawiciele sportów zimowych są w trudniejszej sytuacji z racji sezonowości swojej dyscypliny. – Pamiętamy o nich tylko w styczniu, lutym i marcu – zauważa. – Muszą więc mocno walczyć, byśmy o nich nie zapomnieli – dodaje.

Więcej o nominowanych i sposobach głosowania w rozmowie Romka Wójcika z Romanem Brzozowskim. Kliknij w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

 

ap

Czytaj także

Snowboardziści nigdy się nie nudzą

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 16:20
19 listopada rusza sezon snowboardowy na Mazowszu. Jak przekonuje gość "Magazynu", na desce można poszaleć nie tylko na górskich stokach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lippi trenerem Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 10:13
Pięć milionów euro za osiemnastomiesięczny kontrakt - tak bajeczną ofertę otrzymał od ukraińskiej federacji były trener reprezentacji Włoch Marcello Lippi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka wojna o miliony

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 11:36
Sezon 2011/12 w NBA może w ogóle nie wystartować. Powód? Lockout, który mogą wywołać koszykarze.
rozwiń zwiń