"Brelok" szaleje na desce

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 11:04
Snowboard to łatwy sport. Wystarczą trzy dni i każdy nauczy się jeździć – zapewnia Michał Ligocki, jeden z najlepszych polskich snowboardzistów.
Audio
  • Michał Ligocki w Poranku Czwórki - całość rozmowy

Snowboardziści to bardzo pozytywni ludzie. Jazda na snowboardzie to niesamowita frajda i dlatego jesteśmy pozytywnie nastawieni do życia – podkreślał w „Poranku” Czwórki Michał „Brelok” Ligocki, jeden z najlepszych polskich snowboardzistów. Gość Romka Wójcika intensywnie przygotowuje się do snowboardowych mistrzostw świata, które będą rozgrywane od 17 do 23 stycznia w Hiszpanii.

Skąd pseudonim „Brelok”? – Kiedy zaczynałem jeździć na snowboardzie, był prawdopodobnie 1997-98 rok, byłem mały jak „breloczek”. Nazwał mnie tak jeden z kolegów, podchwycił to komentator zawodów, w których brałem udział. Kiedy wróciłem do domu, mama i tata już mówili do mnie w ten sposób – wspomina Michał Ligocki.

Jak podkreśla gość Romka Wójcika, snowboardzistom rozpoczynającym naukę od zera na ogół wystarczają trzy dni, aby byli w stanie samodzielnie pokonać każdą trasę, z wyjątkiem najtrudniejszych, oznaczonych kolorem czarnym. – Nie jest to trudny sport. Być może pierwsze uczucie, gdy zapina się wiązania i staje bokiem żeby jechać prosto, jest nieco nienaturalne, ale to wszystko mija – zachęca Michał Ligocki.

Zanim osiągnie się mistrzostwo, trzeba zaliczyć pewną liczbę upadków. Aby nie nabawić się urazów, a zarazem nie zostać od razu „postrachem” stoku, należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. – Warto wybrać łatwy stok o niedużym nachyleniu, gdzie spokojnie będziemy mogli wylądować. Polecam ochraniacze na pośladki i kolana, gdyż to są miejsca, na które najczęściej się upada. Dzięki ochraniaczom upadki będą mniej bolesne, a motywacji wystarczy nam na dłużej – mówi gość Romka Wójcika.

Więcej w rozmowie Romka Wójcika z Michałem Ligockim. Kliknij ikonę dźwięku/filmu w boksie po prawej stronie.

ŁSz

Czytaj także

Snowboardziści nigdy się nie nudzą

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 16:20
19 listopada rusza sezon snowboardowy na Mazowszu. Jak przekonuje gość "Magazynu", na desce można poszaleć nie tylko na górskich stokach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nominacja to już zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 12:12
Już w styczniu dowiemy się, kto został uznany za najlepszego sportowca mijającego roku. Rywalizacja będzie wyjątkowo ekscytująca, ponieważ redakcja „Przeglądu Sportowego” nominowała aż 25 sportowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chore serce nie dyskwalifikuje sportowców

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 11:51
Wiele chorób i wad serca może być skutecznie leczonych, przez co zawodnicy nie muszą wycofywać się z rywalizacji – wyjaśnia kardiolog.
rozwiń zwiń