X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie śpiewam przed lustrem

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 12:18
Mam wysoką tolerancję dla postaci Ferdynanda Kiepskiego. Koleguję się z nim, chociaż piwa z nim nie pijam - żartuje aktor, a ostatnio również piosenkarz Andrzej Grabowski.
Audio

Nie czuje się człowiekiem sukcesu, ale człowiekiem "normalnie żyjącym”. O swoich artystycznych poczynaniach mówi skromnie: "W moim środowisku, w moim zawodzie czasem może odnoszę coś, co ludzie nazywają sukcesem, ale na ogół pewnie ponoszę porażki”. Andrzej Grabowski, krakowski aktor teatralny i filmowy, o aktorstwie, śpiewaniu, samochodach i czytaniu o czwartej nad ranem opowiadał w „Poranku” Czwórki.

Gość Dominiki Sygnet i Romka Wójcika szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z roli Ferdynanda Kiepskiego w telewizyjnym serialu komediowym "Świat według Kiepskich”. Aktor przyznaje, że w przeszłości złościł się, gdy rozpoznający go na ulicy ludzie pozdrawiali go słowami „panie Ferdku”. Z czasem jednak pogodził się z faktem, że jego serialowe alter ego jest bardziej rozpoznawalne niż on sam. – To w końcu 12 lat nieprzerwanej obecności na antenie. Teraz jestem na etapie wysokiej tolerancji dla mojego bohatera. Koleguję się z nim, chociaż piwa z nim nie pijam, bo nie lubię piwa – zdradza Andrzej Grabowski.

W przeciwieństwie do Ferdynanda Kiepskiego, któremu do szczęścia wystarcza piwo, Andrzej Grabowski jest miłośnikiem książek. W „Poranku” Czwórki zdradził, że w okresie, gdy współprowadził telewizyjny program „Hurtownia książek” zdarzało mu się wstawać o czwartej nad ranem, aby doczytać książkę, o której rano miał mówić w programie. Oprócz czytania, w repertuarze porannych rytuałów aktora nie ma niespodzianek. – Kąpiel, kawa. Staram się nie śpiewać przed lustrem – zdradza aktor.

Andrzej Grabowski zadebiutował niedawno jako wokalista albumem "Mam prawo… Czasami… Banalnie” z piosenkami do tekstów m. in. Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Wołka i Jana Nowickiego. Tytuł krążka pochodzi od tytułów trzech spośród trzynastu znajdujących się na nim utworów. – Pomyślałem, że to może być bardzo dobry tytuł. Skoro „mam prawo czasami banalnie”, to jeśli na płycie jest coś banalnego, mogę odpowiedzieć, że przecież uprzedzałem: „mam prawo” – żartuje Andrzej Grabowski.

Czytelnicy prasy motoryzacyjnej dowiedzieli się niedawno, że Andrzej Grabowski jest miłośnikiem starych samochodów. – Udało mi się kupić trzy i pół egzemplarza Citroena 2CV, z których może zrobię dwa sprawne samochody – mówi aktor. W jego kolekcji znalazła się również Alfa Romeo Spider z lat 70., jaką w filmie „Absolwent” jeździł niezapomniany Dustin Hoffmann.

Więcej w rozmowie z Andrzejem Grabowskim. Fragment "Poranka” znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Banasiuka portret własny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:43
O początkach swojej kariery aktorskiej i staraniach o dyplom akademii teatralnej opowiadał w "Kontrkulturze" aktor młodego pokolenia Mateusz Banasiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co dziś pisać o wiedźmach?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 12:55
W literaturze fantasy tworzy się nowe światy, ale na ogół w oparciu o świat rzeczywisty i rzetelną wiedzę historyczną - mówi pisarka Anna Brzezińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bunio: Nie jestem rycerzem undergroundu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2011 16:41
Graliśmy na różnych eventach, jakichś dziwnych galach. Dopóki nikt nie ingeruje nam w "art", nie ma problemu – mówi gitarzysta i wokalista alternatywnej formacji D4D.
rozwiń zwiń