Gratka dla miłośników kolarstwa zjazdowego

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2011 10:31
Downhill, czyli kolarstwo zjazdowe atakuje! Sezon na ten wyjątkowo emocjonujący sport rozpocznie się imprezą Downhill Attack, która odbędzie się w Warszawie.
Audio

3 kwietnia 2011 w Centrum Olimpijskim znajdującym się przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie odbędzie się Downhill Attack, impreza otwierająca sezon kolarstwa zjazdowego. O przewidzianych na ten dzień atrakcjach opowiadali w studiu Czwórki organizatorzy wydarzenia: Ewa Niewiarowska i Kamil Siemiradzki z Muzeum Sportu i Turystyki.

– Downhill, czyli indywidualny zjazd na rowerze po stromym stoku jest dyscypliną, która stosunkowo niedawno pojawiła się  Polsce, lecz z roku na rok znajduje coraz więcej zwolenników – podkreślają goście Czwórki. Przekonują, że jest to sport dla każdego, ale pod pewnymi warunkami. – Bardzo dużo zależy od przygotowania i od sprzętu. Należy wyposażyć się w bezpieczny ekwipunek, czyli np. kask, ochraniacze i zbroję na kręgosłup – tłumaczy Ewa Niewiarowska.

Goście Romka Wójcika zapraszają m. in. na spotkanie z zawodnikami i fotografami. – Będzie można z nimi porozmawiać, posłuchać ciekawostek i anegdot z tras downhillowych oraz dowiedzieć się, jaka jest specyfika fotografowania tego sportu.

Dużo będzie się także działo przed gmachem Centrum Olimpijskiego. Odbędą się tam m. in. pokazy rowerowe. – Najlepsi polscy rowerzyści zaprezentują ogrom swoich umiejętności. Będą np. skakać nad ludźmi – podkreśla Kamil Siemiradzki.

Na Downhill Attack nie zabraknie gości specjalnych. Gościem honorowym ma być legenda polskiego kolarstwa, wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980) Czesław Lang.

Wiecej informacji na stronie: downhillattack.pl

Posłuchaj całości rozmowy Romka Wójcika z Ewą Niewiarowską i Kamilem Siemiradzkim. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Ewa
Ewa Niewiarowska i Kamil Siemiradzki w studiu Czwórki (fot. Bartek Bajerski)

Czytaj także

3. Short Waves wyruszył w trasę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 13:00
24 marca rozpoczął się Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Imprezę, która ma na celu promocję polskiego kina w kraju i za granicą poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różowe kino z Japonii gościem Ery Nowe Horyzonty 2011

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 15:00
430 filmów z 50 ponad krajów świata, w tym mało znane w filmy erotyczne z Japonii , będzie można zobaczyć podczas kolejnej odsłony wrocławskiego festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tym roku gdyński festiwal stawia na jakość, a nie ilość!

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 14:50
- Będę dążył do tego, by Festiwal Polskich Filmów Fabularnych przestał być głównie miejscem prezentacji filmów. Równie ważne są spotkania, dyskusje i rozmowy z twórcami – zapowiedział nowy dyrektor artystyczny festiwalu Michał Chaciński.
rozwiń zwiń