X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

3. Short Waves wyruszył w trasę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 13:00
24 marca rozpoczął się Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. Imprezę, która ma na celu promocję polskiego kina w kraju i za granicą poleca Czwórka!
Audio

– Tomasz Bagiński rozpoczął swoją karierę właśnie od robienia krótkich filmów, dlatego warto jest poświęcić więcej zainteresowania temu rodzajowi kina – zwraca uwagę Szymon Stemplewski, prezes Fundacji Ad Arte, która to odpowiedzialna jest za organizację Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves. – Poprzez ten przegląd staramy się namieszać w rodzimym kinie – podkreśla gość "Stacji Kultura".

W programie 3. edycji festiwalu znalazło się 11 najciekawszych polskich produkcji krótkometrażowych. Jak tłumaczy Szymon Stemplewski, organizatorzy festiwalu, starają się promować filmy, które łączą w sobie różne gatunki filmowe. – Short Waves otwiera drogę twórcom, którzy nie przejmują się podziałem na dokument, fabułę czy rysunek i tworzą produkcje mieszane, a na dodatek nie boją się eksperymentować  – wyjaśnia gość "Stacji Kultura".

Czas trwania filmów, które wyświetlane są w ramach festiwalu, wynosi od minuty do trzydziestu minut. Szymon Stemplewski zwraca uwagę, że zachwycić potrafią szczególnie te  najkrótsze produkcje. – Niesamowite jest to, że twórca jednominutowego filmu potrafi bardzo wiele powiedzieć za pomocą swojego dzieła, a nawet umie zawrzeć w nim puentę. To w krótkim metrażu jest bardzo ważne – podkreśla prezes poznańskiej Fundacji Ad Arte.

Festiwal potrwa do 16 kwietnia. W tym czasie Short Waves odwiedzi ponad 30 polskich miast, a także Londyn, Monachium, Berlin, Dublin, Porto i Żylinę. W każdym z miast przeprowadzone zostaną głosowania, które wyłonią ostatecznego zwycięzcę imprezy.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: shortwaves.adarte.webd.pl

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Szymonem Stemplewskim. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

Zachecamy także do wysłuchania rozmowy z laureatem 1. edycji Festiwalu Polskich Krótkich Filmów Krótkometrażowych Short Waves: reżyserem Janem P. Matuszyńskim. W rozmowie z prowadzącymi audycję "Stacja Kultura" wyjaśniał on m. in. czym jest "showreel" i czym różni sie krótki metraż od długiego oraz zdradzał, co zmieniło w jego karierze zwycięstwo jego filmu podczas festiwalu.

ap

Laureat
Laureat 1. edycji festiwalu Short Waves - Jan P. Matuszyński

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zostać królem Złotych Globów?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 20:20
Złote Globy 2011 oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkich Future Shorts.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Peszek: Nie mam czasu na przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 16:30
– Całkowicie poświęcam się sztuce i dlatego unikam wchodzenia w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności – przyznaje artystka Maria Peszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Improwizuje i się nie spieszy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 18:21
Artysta musi mieć wewnętrzną siłę. Czułam, że potrzebuję czasu, by ją w sobie zbudować - mówi wokalistka Mika Urbaniak, której druga solowa płyta ma się ukazać jesienią.
rozwiń zwiń