X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Instrukcja obsługi mężczyzny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 11:26
Dramaticus Histericus, Encyklopedicus Mondralus, Pedanticus Nervus, Empaticus Rzepus… zdaniem Tomasza Curleja i Mirosława Słowikowskiego tacy mężczyźni występują w przyrodzie.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Curlejem i Mirosławem Słowikowskim

W publikacji "Instrukcja obsługi twojego faceta" autorstwa Tomasza Curleja i Mirosława Słowikowskiego, można znaleźć opisy dziewięciu wyróżnionych modeli mężczyzn i całą masą porad mówiących o tym, jak z danym typem postępować. Panowie gościli w "Poranku" Czwórki, gdzie scharakteryzowali kilka wyodrębnionych przez siebie modeli.

Jak tłumaczą autorzy publikacji, książka powstała w oparciu o osobiste i zawodowe doświadczenia. – Wydaje nam się, że na przestrzeni lat poznaliśmy mężczyzn i naszą wiedzą postanowiliśmy podzielić się z kobietami – przekonują.

Wśród wyróżnionych 9 typów znajduje się np. Dramaticus Histericus. Według gości "Poranka", jest to mężczyzna uwikłany we własne emocje, postrzegający świat przez pryzmat uczuć. – To typ emocjonalny, można nawet powiedzieć nademocjonalny – tłumaczą.

A jaki jest Figofagos Bestus? To typ zwracający uwagę każdej kobiety, wyróżniający się ubiorem, fryzurą czy gadżetami. – Za Figofagosa Bestusa można by uznać np. premiera Donalda Tuska, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czy prezydenta USA Baracka Obamę – mówią autorzy.

/

Cokietus Enegeticus to z kolei osoba bardzo kreatywna, mająca tysiące różnych pomysłów i masę energii. Jak tłumaczą Tomasz Curlej i Mirosław Słowikowski, niosą oni światu szczęście i radość. – Taką osoba jest np. Szymon Majewski – wyjaśniają.

Jak przekonują goście Czwórki, do każdego z tych typów można przypasować pewne kobiece cechy szczególnie przez nich pożądane. – Uwagę Encyklopedicusa Mondralusa na pewno zwróci kobieta inteligentna, błyskotliwa. Na zainteresowanie Figofagosa Bestusa może z kolei liczyć kobieta wysportowana i dbająca o swój wygląd – przekonują i dodają, że niezawodnym sposobem na każdego mężczyznę jest stara jak świat droga przez żołądek.

Autorzy książki podkreślają, że wyróżnione modele: Dramaticus Histericus, Encyklopedicus Mondralus, Pedanticus Nervus, Empaticus Rzepus, Generalissimus Kontrolus, Figofagos Bestus, Scepticus Strachus, Cluchus Lenius i Cokietus Energeticus, są bardzo dynamiczne. – Każdy z nas się zmienia, bo każdy ma świadomość dotyczącą własnej osoby – tłumaczą autorzy. Zmiany w mężczyźnie mogą być wynikiem jego własnej pracy, lecz również wpływu kobiety. – O narzędziach służących modyfikowaniu konkretnych typów facetów można przeczytać w naszej książce – puentują goście.

Więcej w rozmowie Kasi Dubińskiej z Tomaszem Curlejem i Mirosławem Słowikowskim. Dźwięk znajduje się w ramce po prawej stronie.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Kuna: Aktorka szukająca "dymu"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:44
– Staram się tworzyć świat wokół siebie, zamiast go odtwarzać – podkreśla Iza Kuna, aktorka telewizyjna i teatralna, a od niedawna także pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Pływanie, historia, zasady, trening

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 07:17
Książka dla młodszych czytelników, z której jednak nawet starsi mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
rozwiń zwiń