Instrukcja obsługi mężczyzny

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 11:26
Dramaticus Histericus, Encyklopedicus Mondralus, Pedanticus Nervus, Empaticus Rzepus… zdaniem Tomasza Curleja i Mirosława Słowikowskiego tacy mężczyźni występują w przyrodzie.
Audio
  • Rozmowa z Tomaszem Curlejem i Mirosławem Słowikowskim

W publikacji "Instrukcja obsługi twojego faceta" autorstwa Tomasza Curleja i Mirosława Słowikowskiego, można znaleźć opisy dziewięciu wyróżnionych modeli mężczyzn i całą masą porad mówiących o tym, jak z danym typem postępować. Panowie gościli w "Poranku" Czwórki, gdzie scharakteryzowali kilka wyodrębnionych przez siebie modeli.

Jak tłumaczą autorzy publikacji, książka powstała w oparciu o osobiste i zawodowe doświadczenia. – Wydaje nam się, że na przestrzeni lat poznaliśmy mężczyzn i naszą wiedzą postanowiliśmy podzielić się z kobietami – przekonują.

Wśród wyróżnionych 9 typów znajduje się np. Dramaticus Histericus. Według gości "Poranka", jest to mężczyzna uwikłany we własne emocje, postrzegający świat przez pryzmat uczuć. – To typ emocjonalny, można nawet powiedzieć nademocjonalny – tłumaczą.

A jaki jest Figofagos Bestus? To typ zwracający uwagę każdej kobiety, wyróżniający się ubiorem, fryzurą czy gadżetami. – Za Figofagosa Bestusa można by uznać np. premiera Donalda Tuska, prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego czy prezydenta USA Baracka Obamę – mówią autorzy.

/

Cokietus Enegeticus to z kolei osoba bardzo kreatywna, mająca tysiące różnych pomysłów i masę energii. Jak tłumaczą Tomasz Curlej i Mirosław Słowikowski, niosą oni światu szczęście i radość. – Taką osoba jest np. Szymon Majewski – wyjaśniają.

Jak przekonują goście Czwórki, do każdego z tych typów można przypasować pewne kobiece cechy szczególnie przez nich pożądane. – Uwagę Encyklopedicusa Mondralusa na pewno zwróci kobieta inteligentna, błyskotliwa. Na zainteresowanie Figofagosa Bestusa może z kolei liczyć kobieta wysportowana i dbająca o swój wygląd – przekonują i dodają, że niezawodnym sposobem na każdego mężczyznę jest stara jak świat droga przez żołądek.

Autorzy książki podkreślają, że wyróżnione modele: Dramaticus Histericus, Encyklopedicus Mondralus, Pedanticus Nervus, Empaticus Rzepus, Generalissimus Kontrolus, Figofagos Bestus, Scepticus Strachus, Cluchus Lenius i Cokietus Energeticus, są bardzo dynamiczne. – Każdy z nas się zmienia, bo każdy ma świadomość dotyczącą własnej osoby – tłumaczą autorzy. Zmiany w mężczyźnie mogą być wynikiem jego własnej pracy, lecz również wpływu kobiety. – O narzędziach służących modyfikowaniu konkretnych typów facetów można przeczytać w naszej książce – puentują goście.

Więcej w rozmowie Kasi Dubińskiej z Tomaszem Curlejem i Mirosławem Słowikowskim. Dźwięk znajduje się w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Dyskusję o okładkach książek czas zacząć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 16:47
Ważne, żeby budować sentyment do rzeczy ciekawych i atrakcyjnych, a nie kiczowych i chałowych – mówi Daniel Mizieliński, projektant książek, współtwórca publikacji "Tysiąc polskich okładek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iza Kuna: Aktorka szukająca "dymu"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 12:44
– Staram się tworzyć świat wokół siebie, zamiast go odtwarzać – podkreśla Iza Kuna, aktorka telewizyjna i teatralna, a od niedawna także pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Pływanie, historia, zasady, trening

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 07:17
Książka dla młodszych czytelników, z której jednak nawet starsi mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
rozwiń zwiń