Couchsurfing - dobry sposób na podróżowanie po całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 09:36
Jak grzyby po deszczu powstają nowe strony internetowe dla osób, które chcą podróżować tanio a przy okazji poznawać nowych, ciekawych ludzi i kultury innych krajów.
Audio
  • Couchsufring. Dlaczego warto zacząć tak podróżować - rozmowa w Czwórce

Couchsurfing to pomieszkiwanie u obcych ludzi albo goszczenie ich u siebie. Oczywiście wszystko zaczyna się w internecie. Najpierw trzeba wejść na odpowiednią stronę, założyć profil a potem szukać osób, które zechcą nas przenocować za darmo, we własnych domach. Można też czekać na zgłoszenia osób, które przenocowałyby chętnie u nas. Podobno takich ludzi jest całe mnóstwo. – W tej chwili jest cała masa couchsurferów w każdym właściwie kraju. Są nawet na Antarktydzie – twierdzi Magdalena Majewska, zapalona couchsurferka, która podróżuje w ten sposób z mężem i dwójką małych dzieci.

Tylko na stronie couchsurfing.com zarejestrowanych jest 3 mln. użytkowników z 247 krajów i 82 tys. miast na całym świecie. – Oczywiście warunki są takie, na jakie w danym kraju ludzie mogą sobie pozwolić, w jakich na co dzień żyją – mówi Majewska. – To nie są pięciogwiazdkowe hotele. Ale zawsze podczas podróży spotykam się z tym, że ludzie dzielą się tym, co mają. To urzekające.

Ale w idei couichsurfingu nie tylko o samo nocowanie chodzi. Jak przyznaje Majewska fascynująca w couchsurfingu jest możliwość podejrzenia normalnego życia w odległych zakątkach kuli ziemskiej, zobaczenia, jak ludzie żyją, co jedzą, jak wychowują dzieci. – Często osoby, które nas goszczą radzą, co i gdzie warto zjeść, którymi ulicami nie chodzić po zmroku – opowiada podróżniczka. – Jeśli gospodarze mają czas, sami często służą za przewodników, oprowadzają po mieście.

Więcej na temat couchsurfingu dowiesz się, słuchając całej rozmowy z "Poranka".

(kd)

Czytaj także

Jak przygotować się na górski survival deszczową porą?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 19:44
Gdy aura za oknem irytuje, a turyści mają dość karczm na Krupówkach, automaty do gier nudzą – czas wyruszyć w góry. Tylko jak to zrobić, by przeżyć w taką pogodę? Oto kilka gadżetów, które pozwolą nam wybrać się na totalnie ekstremalną survivalową przygodę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wars wita was", czyli co jemy w podróży?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2011 15:49
Polacy podróżujący po kraju i świecie dobrze znają dania kuchni w samolotach bądź pociągach. O tym, co niestety możemy znaleźć w takim menu, a co chcielibyśmy tam znaleźć, dowiesz się z audycji Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne pułapki - sprawdź, jak ich uniknąć (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 08:15
Alicja Tatarczuk-Nowik (Europejskie Centrum Konsumenckie): Liczba gwiazdek nie odzwierciedla standardu. Wiele osób jest mylnie przekonanych, że jest coś takiego jak standard światowy, że pięć gwiazdek w Londynie to jest to samo, co pięć gwiazdek w Szarm el-Szejk w Egipcie. Otóż tak nie jest.
rozwiń zwiń