Polskie Radio
Section05
biuro podróży

Jak reklamować wyjazdy turystyczne?

Podczas zawierania umów z biurem podróży jedna piąta klientów obawia się upadłości touroperatora - wynika z badań UOKiK. Ochronę podróżnym od niedawna zapewnia w takim wypadku Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. O prawach konsumenta w branży turystycznej mówili w Pogotowiu Konsumenckim Paulina Rutkowska (prawniczka zajmująca się prawami konsumenta) i Maciej Nykiel (ekspert branży turystycznej, Fly.pl).
Zobacz więcej na temat:  turystyka biuro podróży wakacje UOKiK Dominik Olędzki

Urlop coraz chętniej spędzamy w Polsce. Co do tego zachęca?

Przed wakacjami blisko dwie trzecie Polaków deklarowało, że spędzi urlop w kraju. Dzieje się tak z powodu obaw o sytuację geopolityczną na świecie, bo do Turcji, Egiptu czy Tunezji poleciało w tym roku pięć razy mniej turystów, niż zazwyczaj, ale również dlatego że mamy coraz lepsze warunki do wypoczywania w kraju, mówi w radiowej Jedynce Wojciech Fedyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Zobacz więcej na temat:  wakacje turystyka biuro podróży Sylwia Zadrożna

400 biur podróży ma problemy z regulowaniem zobowiązań

Z powodu rosnącego ryzyka terrorystycznego biznes turystyczny stał się trudniejszy. Polacy chętniej wybierają wypoczynek w kraju, rzadziej więc korzystają z usług touroperatorów. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że na koniec czerwca ok. 400 biur podróży miało problemy z regulowaniem swoich zobowiązań. Są one winne przedsiębiorcom prawie 8 mln zł. Ta kwota od końca maja wzrosła z 4 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  biuro podróży turystyka wakacje