Idź do pośredniaka i zostań dyrektorem

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 09:30
Jaką pracę można znaleźć w pośredniaku? Czy warto się tam wybrać? Urzędy pracy nadal nie budzą naszego zaufania, kojarzą się z ofertami pracy tymczasowej i obowiązkiem rejestracji na zasiłek.
Audio
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.
Od dodatkowych umów zleceń też są pobierane składki.Foto: Glow Images/East News

Słuchacz Komar pisze: - Byłem w urzędzie pracy w Błoniu. Panie niemiłe i traktują cię jak podkategorię  ludzką, bo nie masz pracy. Tragedia.

W powszechnej opinii praca oferowana przez urząd zazwyczaj jest na granicy godności – z niską pensją, mało atrakcyjna. Nasz gość – Olga Mickiewicz – przekonuje jednak, że warto zajrzeć do pośredniaka, bo coraz częściej można tam znaleźć interesujące oferty. Choć w istocie urząd przeważnie oferuje słabo płatne zajęcia tymczasowe, to pojawiają się też oferty dla dyrektorów, kierowników, menadżerów – z pensją rzędu 20-30 tysięcy.

Czasem urzędy pracy mają w swojej ofercie również ciekawe staże dla absolwentów; niektóre oferują też nagrywanie fikcyjnej rozmowy kwalifikacyjnej z naszym udziałem, co pozwala przeanalizować zachowanie, przedyskutować potknięcia i wyeliminować błędy.  W urzędzie pracy możemy również - po spełnieniu określonych wymagań - ubiegać się o dotacje na założenie własnej firmy.

Zobacz więcej na temat: dotacja firma

Czytaj także

Młodzi Polacy niechętnie zakładają własne firmy. Większość liczy na etat

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 10:45
Na tle litewskich studentów, których blisko 1/3 prowadzi działalność gospodarczą, Polacy wypadają blado.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deficyt na rynku pracy. Coraz mniej etatów

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 06:48
Tak złego lipca nie było na rynku pracy od pięciu lat. Co gorsza, nie ma perspektywy na poprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stopy bezrobocia w stolicach europejskich

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 17:56
W Warszawie bez pracy pozostaje tylko 3,5 proc. mieszkańców. Jest to jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Europie.
rozwiń zwiń