X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nauka musi być nudna?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:00
W poniedziałek w "Poranku" poznaliście atrakcyjne sposoby na naukę! Rozwiązania proponowane przez Centrum Nauki Kopernik to m. in. śpiewająca Wikipedia i żywa biblioteka.
Audio
  • Jak uprzyjemnić sobie naukę, a jednocześnie sprawić, by była skuteczna?
Czy nauka musi być nudna?
Foto: fot. SXC

Śpiewająca Wikipedia to sposób, by pokazać naukę  zaskakująco, a czasem niekoniecznie poważnie. A zamiast zwykłych książek CNK zaprasza do żywej biblioteki, w której specjaliści z rożnych dziedzin zamienią się w interaktywne książki.

Jeśli te dwie metody nie pomogą na skuteczne przyswajanie wiedzy, może sprawdzi się system SITA. To sposób na zdobycie umiejętności mówienia w nowym języku. Urządzenia sita pozwalają na zrelaksowanie się i szybkie zapamiętanie materiału dźwiękowego. Badania dowiodły, że SITA jest o 80 % skuteczniejsza niż uczenie się tradycyjnymi metodami.

Więcej o tym, na czym polega "Śpiewająca Wikipedia" i jak brzmi definicja "Lefoszówki", czyli dubeltówki w wokalnym wykonaniu - nomen omen - Eweliny Flinty, a także o tym, na czym dokładnie polegają "żywe biblioteki" dowiesz się, słuchając całej rozmowy z "Poranka".  W audycji także przetestowaliśmy i sprawdzilismy kilka innych metod na skuteczne i niesztampowe przyswajanie wiedzy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studiować z dzieckiem? To wcale nie takie trudne!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 07:00
Czy studiujący rodzice mogą liczyć na pomoc uczelni? Czy polskie uniwersytety i szkoły wyższe są przystosowane do tego, by rodzice na zajęcia przychodzili razem ze swoimi pociechami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawodówki i technika czekają zmiany!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2012 08:30
1 września do zasadniczych szkół zawodowych i techników wchodzi reforma programowa. Na uczniów czekają nowe zasady zdawania egzaminów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie kino najbardziej kochają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:00
Jesteśmy w dziesiątce krajów europejskich, w których wzrosła sprzedaż biletów w kinach...
rozwiń zwiń