Polskie dzieci wolą internet od uprawiania sportu?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 15:00
Więcej niż połowa nastolatków w wieku 15 -19 lat w ogóle nie uprawia sportu – wynika z badań. – A sport przecież pozwala rozwijać nie tylko kondycję fizyczną, ale również kształtuje charakter – tłumaczy w Czwórce mistrzyni świata w windsurfingu.
Audio

- Nie zdajemy sobie sprawy, że sport nie tylko wpływa na naszą kondycję fizyczną i dobre samopoczucie, ale także na rozwój psychiczny – tłumaczy Małgorzata Pałasz-Piasecka, pedagog sportowy, mistrzyni świata w windsurfingu. – Uczestnictwo w zawodach sportowych ułatwia młodym ludziom nawiązywanie relacji międzyludzkich, uczy pracy zespołowej i przestrzegania zasad fair play.

W życiu młodych ludzi ważna jest więc nie tylko szkoła, która obowiązkowo powinna zachęcać do uprawiania sportu, ale także rodzice, którzy mają szansę w swoich pociechach zaszczepić sportowego bakcyla.

– Bo każde niemal dziecko ma naturalną potrzebę uprawiania sportu, chłopcy często chcą grać w piłkę nożną, ale postawa rodziców ich zniechęca – tłumaczy Pałasz-Piasecka. – Jest tyle ciekawych rzeczy, choćby internet, które odciągają od sportu.

Tymczasem rodzice są, zdaniem gościa Czwórki, autorytetami i trzeba to wykorzystać. - Kiedy zdobyłam mistrzostwo świata w windsurfingu, córka powiedziała mi, że też marzy o tym, by zdobyć takie mistrzostwo - opowiada Pałasz-Piasecka.

Więcej na ten temat dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Małgorzatą Pałasz-Piasecką z "Poranka".

(kd)

Czytaj także

Bilard - elitarna gra dla mas

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 22:00
Czy bilard może być naszym sportem narodowym? Jak się okazuje, w tej dyscyplinie odnosimy zdecydowanie większe sukcesy niż w naszej ukochanej piłce nożnej. A grać także może każdy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olimpijska Brytania kusi "latem tysiąca imprez"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 08:00
Żeby zachęcić kibiców i turystów do odwiedzenia Wielkiej Brytanii władze tego kraju postanowiły rozpocząć największą w historii kampanię promocyjną "Great Britain – You’re invited”.
rozwiń zwiń