Olimpijska Brytania kusi "latem tysiąca imprez"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 08:00
Żeby zachęcić kibiców i turystów do odwiedzenia Wielkiej Brytanii władze tego kraju postanowiły rozpocząć największą w historii kampanię promocyjną "Great Britain – You’re invited”.
Audio
  • Olga Mickiewicz o atrakcjach turystycznych Wielkiej Brytanii

Chociaż naszą uwagę zaprząta przede wszystkim Euro 2012, warto pamiętać, że kilka tygodni po zakończeniu mistrzostw w piłce nożnej rozpocznie się kolejne ważne sportowe wydarzenie - Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Olimpiada to jednak nie jedyny powód, dla którego warto w tym roku odwiedzić Wielką Brytanię. Latam na Wyspach w ramach festiwalu Londyn 2012, reklamowanego hasłem kulturalnej olimpiady, odbędzie się ponad tysiąc imprez, w większości darmowych. Z kolei jeżeli wybierzemy się do Wielkiej Brytanii w pierwszy weekend czerwca, to trafimy na obchody diamentowego jubileuszu, czyli 60-lecia panowania królowej Elżbiety II.

- Większość wydarzeń związanych z obchodami diamentowego jubileuszu można obejrzeć za darmo, w tym wielką paradę na Tamizie oraz tradycyjne zapalanie lampionów w całym kraju. Również Pałac Buckingham będzie otwarty dla zwiedzających, chociaż to akurat dzieje się co roku, nie tylko z okazji jubileuszu - mówiła w Czwórce dyrektor generalna Narodowej Organizacji Turystycznej Visit Britain.

W tym roku oprócz pałacowych wnętrz będzie można oglądać specjalnie jubileuszowe wystawy m.in. królewskich skarbów. Same klejnoty koronne wykonano z 23 578 kamieni szlachetnych. Z kolei w czasie parady na Tamizie zgromadzi się flota tysiąca łodzi z całej Wielkiej Brytanii. Na jej czele będzie płynęła królowa.

Więcej na temat tegorocznych atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Jakie kino najbardziej kochają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 08:00
Jesteśmy w dziesiątce krajów europejskich, w których wzrosła sprzedaż biletów w kinach...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy nauka musi być nudna?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:00
W poniedziałek w "Poranku" poznaliście atrakcyjne sposoby na naukę! Rozwiązania proponowane przez Centrum Nauki Kopernik to m. in. śpiewająca Wikipedia i żywa biblioteka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej być kosmetyczką niż psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 10:00
W jakich zawodach w najbliższym czasie najłatwiej będzie można znaleźć pewną i dobrze płatną pracę? Okazuje sie, że najłatwiej w życiu jeszcze przez długie lata będą mieli... informatycy.
rozwiń zwiń