Jak przygotować się do rekrutacji na staż?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 08:00
- Obecnie coraz rzadziej się zdarza, żeby na praktykach stażyści zajmowali się kserowaniem i robieniem kawy - mówiła w Czwórce Ewa Mazurczyk-Jankowska specjalista do spraw rekrutacji w firmie British American Tabacco Polska.
Audio
  • Ewa Mazurczyk-Jankowska o przygotowaniu do rekrutacji

Wiosna to czas, w którym należy zastanowić się nad tym, jak zaplanować okres wakacji. Wiele firm właśnie teraz zaczyna przeprowadzać rekrutacje na praktyki i staże. Warto więc zainwestować czas w przygotowanie się do spotkania z potencjalnym pracodawcą.

- Jeśli chodzi o praktyki letnie, to najlepiej rozpocząć poszukiwania na drugim roku studiów, bo pracodawcy szukają praktykantów już od tego momentu. Natomiast jeśli chodzi o staże, czy o programy menedżerskie, to najlepiej szukać ich dopiero na czwartym, piątym roku, a tak naprawdę już jako absolwent - radziła Ewa Mazurczyk -Jankowska.

Gość Romualda Wójcika w "Poranku" Czwórki opowiadał, iż podczas rozmowy kwalifikacyjnej zwraca uwagę na wiele różnych elementów w prezencji ewentualnego kandydata, takich jak wygląd, umiejętność wypowiadania się i znajomość własnych kompetencji. Dla powodzenia rozmowy kluczowa jest również wiedza kandydata na temat miejsca, do którego aplikuje.

- Zawsze sprawdzam motywacje, czy kandydat wie do kogo aplikował, czym my się zajmujemy i czy nasza kultura organizacyjna jest dla niego interesująca. Bardzo ciężko się rozmawia z osobą, która nie wie dlaczego chce się dostać na staż. Oczekuję, żeby nasi aplikanci zebrali sobie minimum informacjii. Cała wiedza potrzebna do przygotowania się do rozmowy jest na naszej stronie.

Więcej na temat rekrutacji na staże dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Co stresuje studentów w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 18:30
Coraz częściej młodzi Polacy przyznają, że nauka na studiach doprowadza ich na skraj załamania nerwowego. Powód? Obawa o brak dobrej, satysfakcjonującej pracy po zakończeniu studiowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej być kosmetyczką niż psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 10:00
W jakich zawodach w najbliższym czasie najłatwiej będzie można znaleźć pewną i dobrze płatną pracę? Okazuje sie, że najłatwiej w życiu jeszcze przez długie lata będą mieli... informatycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi pracy – zrób karierę w wymarzonym zawodzie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 10:25
Jeśli swojej zawodowej przyszłości nie widzisz w jasnych barwach, zadbaj o nią. - Część wystawców oferuje prace typowo studenckie, ale absolwenci uczelni, poszukujący zatrudnienia na stałe też mają tu czego szukać – opowiada gość Czwórki.
rozwiń zwiń