Bo najlepszych kibiców ma...

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 09:00
Okazuje się, że Polacy byli w stanie oddać naprawdę dużo byleby reprezentacja odniosła sukces.
Audio
  • Karolina Mózgowiec o najlepszych kibicach w Europie

Przed rozpoczęciem Euro 2012 ankieterzy przepytali kibiców z 16 krajów biorących udział w mistrzostwach o ich miłość do piłki oraz nadzieje na wygraną.

Jako najbardziej zagorzali fani futbolu przed Euro 2012 deklarowali się mieszkańcy Południowej Europy, czyli Portugalczycy, Włosi i Hiszpanie. Portugalczycy zajęli też pierwsze miejsce jeśli chodzi o stopień ogólnego zainteresowania piłką nożną. Ten ostatni jest wysoki również w Polsce.

- Mamy drugie miejsce po Portugalii. Taką deklarację przedstawiło blisko 90% Polaków, dużo więcej niż w przypadku Francji, gdzie ponad 60% mieszkańców nie kibicuje w żaden sposób tej dyscyplinie sportu - mówił w Czwórce Miłosz Gromski z ING.

Z kolei polscy kibice wykazali się największą potencjalną hojnością spośród wszystkich uczestników Euro. Polacy w sondażu zajęli pierwsze miejsce pod względem liczby osób, które byłby w stanie poświęcić 1% swojego dochodu, byleby ich drużyna odniosła sukces na Euro 2012. Drugie miejsce w tej kategorii zajęli Ukraińcy, którzy wciąż zachowują szansę na tryumf w Mistrzostwach.

Więcej na temat wyników kibicowskiego sondażu dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Warszawa na Euro - pieszo i rowerem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 10:45
Tysiące kibiców przyjadą do stolicy na Euro 2012. Sprawdziliśmy jak miasto przygotowuje się na ich przyjęcie i czy pamięta o zwykłych mieszkańcach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najśmieszniejszy dowcip świata nie jest śmieszny?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 10:00
– Udowodniono, że są trzy cechy dobrego dowcipu: powinien być absurdalny, obnażać ludzką głupotę, albo być oparty na grze słownej - mówiła w Czwórce podróżniczka Julia Lachowicz.
rozwiń zwiń