Burleska dla mamy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 18:00
W "Poranku OnLine" zapraszamy na spotkanie z prekursorką polskiej burleski. Pin Up Candy prowadzi warsztaty z podopiecznymi Fundacji Mama. Uczy je seksapilu.
Audio
  • Rozmowa z Pin Up Candy oraz Olgą Apanosowicz Katłu-Bej

2012 to rok Pończoch Nylonowych. – To bardzo wdzięczny, choć trochę zapomniany element stroju i ważna część damskiej bielizny – mówi Pin Up Candy, prekursorka polskiej burleski, tancerka i performerka.

Nylonowe pończochy nosi się na specjalnym pasie. – To cała konstrukcja – tłumaczy Pin Up Candy, która przyznaje jednocześnie, że sama nosi pończochy na co dzień. – Są o wiele trwalsze niż zwykłe rajtuzy i o wiele bardziej eleganckie. – Akcję organizujemy po to, by zachęcić dziewczyny, które nie miały wcześniej nic wspólnego z pończochami do ich noszenia.

Fundacja Mama, która działa od 6 lat również z… pończochami ma wiele wspólnego. – Działamy na rzecz matek, które są dyskryminowane zarówno w pracy jak i w życiu społecznym – tłumaczy Olga Apanosowicz Katłu-Bej z Fundacji Mama. Jej zdaniem bowiem matki nie są traktowane jak prawdziwe kobiety. – Matka jest czymś takim zespolonym z dzieckiem – mówi Panasewicz. – Dlatego pokazujemy im, że dalej mogą funkcjonować jako kobiety.

Pin Up Candy prowadzi więc w fundacji warsztaty dla matek, które znów chcą się poczuć kobieco. Uczy sexapilu. – Nie muszę uczyć, ja go po prostu wydobywam – mówi gość Czwórki.

Olga
Olga Apanosowicz Katłu-Bej i Pin Up Candy wraz z Justyną Dżbik/screen wideo

Dowiedz się więcej m. in. o zajęciach, dzięki którym można poznać technikę tańca z boa, czy poćwiczyć burleskową mimikę. Wszystko po to, aby poczuć powiew kobiecości i choć na chwilę oderwać się od codzienności. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy w audycji  "Poranek OnLine".

(kd)

 

Zobacz więcej na temat: pin Justyna Dżbik dzieci
Czytaj także

Nauczyciel na czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 04:30
W "Poranku Online" przyjrzeliśmy się jaka jest praktyczna wiedza nauczycieli o uczniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosjanie ocenzurowali Mireille Mathieu mówiącą o Pussy Riot

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 19:43
Do nadania "pociętego" wywiadu ze słynną francuską piosenkarką przyznał się rosyjski kanał telewizyjny TV Centr.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maski wsparcia dla Pussy Riot

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 10:00
Ośmieliły się skrytykować prezydenta Rosji i hierarchów kościoła. Usłyszały wyrok za swe kontrowersyjne działania artystyczne. Dziś cały świat walczy o uwolnienie dziewczyn z Pussy Riot.
rozwiń zwiń