Jaga Hupało: jeśli poznasz swoje włosy, to je pokochasz

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 10:35
Niewiele Polek jest w pełni zadowolonych ze swoich włosów. – Żeby zaakceptować swoje włosy trzeba po prostu poznać je od cebulki, aż po końcówki – mówi Jaga Hupało, jedna z najbardziej cenionych w Polsce stylistek fryzur i autorka książki "Pokochaj swoje włosy".
Audio

Z ogólnopolskich badań wynika, że ponad 50 proc. Polek jest niezadowolonych ze swoich włosów. Połowa kobiet narzeka, że ich włosy są "łamliwe i proste", a druga połowa wręcz przeciwnie – ma problem z ujarzmieniem loków.

– Polki eksperymentują, lubią zmieniać fryzury, ale włosy i tak nie dają im spokoju – mówi Hupało. – Głównie dlatego, że tym kobietom brakuje wiedzy o stylizacji i przekonania, że to, co robią, jest dobre.

A mitów, w które wierzą panie, jest naprawdę sporo: od tego, że suszarka niszczy włosy po wymysł, że ciężarne nie powinny farbować włosów.

– Współczesność daje nam nowoczesne środki i możliwość wyboru dobrych narzędzi – mówi Hupało. – Jest także wielu wspaniałych specjalistów, którym warto poświęcić swój wizerunek. A medycyna daje nadzieję na to, by skutecznie leczyć skórę głowy i w ten sposób przeciwdziałać wypadaniu włosów.

Zdaniem Hupało włosy są także ważnym elementem, świadczącym o stanie zdrowia danej kobiety. Dowiedz się więcej m.in. o pielęgnacji włosów, mezoterapii, czyli akupunkturze skóry głowy, przyczynach łysienia i o tym, co było największym grzechem samej Jagi Hupało, słuchając nagrania rozmowy z "Poranka OnLine".

(kd)

Czytaj także

Jaga Hupało gościem Sieradz Open Hair Festival 2011

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 14:00
Sieradz Open Hair Festival to pierwsza w Polsce impreza, która ma łączyć zabawę miejską z kreatywnym tworzeniem i prezentowaniem fryzur. W tym roku festiwal odbędzie się 22-24 lipca, a zagości na nim m. in. znana stylistka fryzur Jaga Hupało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalczycy odmienią twoje włosy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 13:00
Zespół naukowców z uniwersytetu Minho w Bradze opracował metodę barwienia tkanin i włosów bazującą na nanocząsteczkach krzemowych. Uczeni zapewniają, że nowa technologia jest całkowicie bezpieczna dla środowiska i oszczędna. A do tego ten kolor!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powakacyjna dieta dla włosów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:00
Urszula Kwiatek (dietetyk): Przede wszystkim włosy potrzebują cynku. Jest on m.in. w grzybach, które niestety są mało popularne. Zrobiono im w latach 70. ogromną krzywdę okrzykując ciężkostrawnymi i bezwartościowymi, co spowodowała, że ludzie przestali je jeść.
rozwiń zwiń