Joanna Jabłczyńska: zawodowo spełniam się w dubbingu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 06:30
460 faktów z encyklopedii tworzy niezwykły zbiór wierszowanych bajek, które dla swojej córki napisał Michał Zawadka. W audiobooku "Mądrość z natury" czytają je m. in. Krystyna Czubówna i Joanna Jabłczyńska.
Audio
  • Posłuchaj jakie "Mądrości z natury" czerpią aktorka Joanna Jabłczyńska i autor książki Michał Zawadka

„Mądrość z Natury” to cykl bajek edukacyjnych o charakterze społecznym, opatrzonych mistrzowskimi nagraniami lektorskimi, pięknymi kompozycjami muzycznymi, unikatowymi ilustracjami, jak i stronami do kolorowania. Tyle tytułem wstępu napisał wydawca, a autor Michał Zawadka dodaje: - Książka powstała z trochę z potrzeby chwili. Moja córka Matylda poprosiła, żebym opowiedział jej bajkę. Wykręciłem się brakiem czasu, ale obiecałem, że jej to wszystko opiszę. I tak oto powstała "Mądrość z natury" .
Pierwsza w karierze publikacja Michała Zawadki to rodzaj manifestu ochrony zwierząt, który ma na celu wykreować w młodym człowieku podświadome dbanie o piękno natury, aby w przyszłych latach nasza planeta miała szansę dzielić się swoją mądrością z następnymi pokoleniami: - Zależało mi, żeby te opowieści nie były za bardzo fabularyzowane. Dlatego sięgnąłem po encyklopedię i korzystając z zamieszczonych tam faktów dotyczących życia zwierząt stworzyłem, mam nadzieję, uniwersalną przypowieść o naszej ziemi .  
Książka jest pięknie wydana, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Autorem i aranżerem kompozycji muzycznych, zawierających brzmienia bossanovy, funky i rocka jest Tomasz Filipczak. Kołysankę "Senny bal" zaśpiewał Robert Janowski, a w towarzyszącym publikacji audiobooku bajki czytają: Piotr Adamczyk, Krystyna Czubówna, Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Karolina Gruszka, Joanna Jabłczyńska : - Otrzymałam kilka próbek bajek Michała, ale to autor sam zasugerował, żebym przeczytała „Zwierzaki dzieciaki - rzecz o rodzinie” - mówi aktorka. - Zrobiłam to z przyjemnością, bo od dzieciństwa lubiłam uczyć się na pamięć wierszyków, a poza tym mam w sobie wielki sentyment za cyklem dla dzieci "Poczytaj mi mamo".
Morały bajek Zawadki uczą przyjaźni, szacunku, umiaru, tolerancji, troski, roztropności, umiejętności dostrzegania i miłości do otaczającego nas świata. Książka tłumaczona jest na inne języki, a w grudniu ukaże się jako pozycja edukacyjna dla dzieci niewidomych i niedowidzących w alfabecie Braille'a.

Posłuchaj rozmowy Justyny Dżbik z Joanną Jabłczyńską i Michałem Zawadką w nagraniu z audycji "Poranek OnLine" .
kul

Czytaj także

Michał "Brelok" Ligocki: żyję swoim snem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 12:58
Sezon snowboardowo-narciarski za pasem. W Czwórce zagościli polscy mistrzowie tego sportu, by opowiedzieć o swoich planach i treningach, ale także pasji, jaką można znaleźć w białym szaleństwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiemy do czego służy scena"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 15:38
Neo soul, r'n'b, , smooth jazz, fusion, rock i ambitny pop to składniki sukcesu formacji The Pryzmats. Grupa The Pryzmats pochodzi z Żywca i promuje swój debiutancki album "Coś z niczego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jezus wjechał do Jerozolimy toyotą"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 02:00
Szymon Hołownia - miłośnik egzotycznych lotnisk i najgorszych hoteli - przemierzył setki tysięcy kilometrów, aby odkryć chrześcijaństwo na nowo. Sprawdź, czy mu się to udało.
rozwiń zwiń