X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Irlandia wnosi doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 12:29
Irlandia od 1 stycznia 2013 roku przejęła przewodnictwo Unii Europejskiej. To już jej siódma prezydentura.
Audio
  • Irlandia wnosi doświadczenie - materiał Bartka Wasilewskiego

Pół roku przewodnictwa Irlandii w Unii Europejskiej zapowiada się bardzo pracowicie. Kluczowe dla niej będzie dokończenie negocjacji nad budżetem UE na lata 2014 - 2020. Dr Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego UW twierdzi, że w Irlandii dziś jest dobry klimat, by pracować nad tymi dokumentami.

- W Irlandii jest poparcie dla idei integracji europejskiej. Jest poparcie elit politycznych, dla tego, że Europa potrzebuje zmian - mówi ekspert.

Kluczowa sprawą najbliższego półrocza będzie też to, czego nie udało się załatwić podczas przewodnictwa cypryjskiego , czyli m.in. unia bankowa. -  Dziś najważniejsze są: stabilizacja, walka ze zmorą Europy czyli bezrobociem wśród młodych i innowacyjność - mówi Zajączkowski. - Gospodarka europejska musi być innowacyjna i konkurencyjna wobec świata - dodaje.

Czytaj także: Irlandczycy sportem bronili swojej tożsamości narodowej

Mimo że prezydencja straciła na znaczeniu po po traktacie w Lizbonie, to Rafał Dymek z Fundacji Schumana twierdzi, że jej rola wciąż jest duża.

Irlandia najgorszy etap kryzysu ma już za sobą. W odróżnieniu do pozostałych krajów strefy euro rok 2012 zakończyła ze wzrostem gospodarczym. Zawdzięcza to konsekwentnie wprowadzanym oszczędnościom, a nie programom stymulowania gospodarki.

Więcej o prezydencji Irlandii dowiesz się z załaczonego materiału Bartka Wasilewskiego z audycji "Poranek OnLine".

W tym tygodniu zapraszamy na kolejne odsłony "Tygodnia Irlandzkiego" w "Poranku OnLine" - od poniedziałku do piątku między 6 a 9.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dublin sobie poradzi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 15:14
Irlandia to kolejny kraj Unii Europejskiej, który ma poważne kłopoty finansowe. Ich przyczyny są jednak inne niż w przypadku Grecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Unia to nie tylko przyjemności, ale i kłopoty"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 17:45
Zmagająca się z kryzysem Unia Europejska w niezbyt dobrych nastrojach obchodzi 8. rocznicę swego największego rozszerzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To będzie rok wychodzenia z zadyszki

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 17:45
Z jednej strony szalejące bezrobocie i kryzys. Z drugiej - Nobel dla Unii Europejskiej. To dla wspólnoty był ciężki rok. Najprawdopodobniej nie ostatni.
rozwiń zwiń