Praca marzeń, ale 24 godziny na dobę

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 13:11
Półroczny pobyt w kurorcie wakacyjnym, z który nam płacą? To praca marzeń. Ale nawet taki zawód ma pewne wady...
Audio
  • Na czym polega praca rezydenta? (Poranek OnLine/ Czwórka).
Praca marzeń, ale 24 godziny na dobę
Foto: Glow Images/East News

Basen, morze, piękna pogoda, czasami trzeba przywieść i zawieźć turystów na lotnisko – takie jest stereotypowe wyobrażenie na temat rezydentów. Ale ono - podobno - jest błędne.
- Nasz grafik ustala samolot, który przyleci z Polski, spotkanie informacyjne, dyżur hotelowy, czy też wycieczka fakultatywna, którą prowadzimy dla turystów. Zawsze coś się dzieje. Pod telefonem i w pobliżu hotelu musimy być cały czas, całą dobę - opowiada Radosław Szafranowicz-Małozięć, rezydent z dziesięcioletnim stażem.
Zdarzają się sytuacje wyjątkowe - turysta w klinice, szpitalu. Wtedy bardzo ważna jest znajomość języka i lokalnych realiów. Wolne dni od pracy zdarzają się bardzo rzadko - raz, dwa razy w sezonie.
Do przyjemności należą wycieczki. - Wtedy możemy podzielić się nasza pasją. Ale najprzyjemniejszym momentem jest ten, w którym zawozimy naszą grupę na lotnisko i mówimy im "do widzenia". Wtedy też często słyszymy podziękowania. I to jest bardzo miłe - mówi Radosław Szafranowicz-Małozięć.

jl

Czytaj także

Z niemieckim do pracy do Włoch

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 10:46
Jeśli wystarczająco dobrze znasz język niemiecki, to znalezienie zajęcia np. w niemieckojęzycznym regionie Włoch nie powinno być trudne. Pracy w Bolzano i okolicznych miejscowościach jest podobno dużo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadki chodzą po ludziach... w wakacje

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 16:23
Wielu turystów zakłada, że podczas zagranicznych wczasów nic im się nie stanie, nie wykupują więc ubezpieczenia. Potem zaczynają się problemy.
rozwiń zwiń