Unia czeka na młodych

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 15:31
- W Unii Europejskiej poszukiwani są specjaliści, jak makroekonomiści czy inżynierowie - mówi Magdalena Korbas, studentka, gdańska Ambasadorka Karier Unii Europejskiej. - Wbrew pozorom nie jest to tylko kariera dla urzędnika.
Audio
  • Magdalena Korbas opowiada o pracy w Unii Europejskiej (Czwórka/4 do 4)
Unia czeka na młodych
Foto: pl2011.eu

Myśląc o pracy w strukturach Unii Europejskiej nie powinniśmy martwić się swoim kierunkiem studiów. Na różne stanowiska możemy rekrutować z dyplomem prawnika, inżyniera czy ekonomisty.

Magdalena Korbas, studentka, gdańska Ambasadorka Karier Unii Europejskiej próbuje zachęcić młodych i pomóc im w dostaniu pracy w UE. Największym problemem jest brak wiedzy jak wygląda rekrutacja na stanowiska w strukturach Unii. - Kandydaci pytają o to jak wygląda selekcja, testy czy rozmowa rekrutacyjna - mówi Korbas. - Dodatkowo sami stawiamy sobie bariery - myślimy, że jest to praca dla poliglotów. A wystarczy znać jedynie dwa języki, z czego pierwszym z nich może być polski - dodaje.
Ambasadorka zauważa, że dziś mamy do czynienia z wysoką średnią wieku pracowników Unii, są to też osoby z długim stażem. Ambasadorzy Karier dbają o to by średnią wieku obniżyć, by stanowiska zajmowali też młodzi.

Magdalena Korbas przekonuje, że nie mieszkając w stolicy, też mamy szansę na pracę w unijnych instytucjach.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca Unia Europejska
Czytaj także

Ryga - Europejska Stolica Kultury 2014 z nową walutą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 08:00
Od 1 stycznia Ryga będzie jedną z dwóch Europejskich Stolic Kultury. Jej mieszkańców z nowym rokiem czeka też zmiana waluty - Łotwa dołącza do strefy euro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Unii ślimak jest rybą

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:50
Polityczne decyzje i unijne dofinansowania sprawiły, że w dokumentach UE ślimak zakwalifikowany jest do ryb.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Euro dotarło na Łotwę

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 11:20
1 stycznia Łotysze dołączyli do strefy euro. Narodowy łat został zastąpiony walutą UE, ale nie wszyscy są zadowoleni - donosi Tomasz Majka, dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej.
rozwiń zwiń