Madera - miejsce dla aktywnych smakoszy

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 17:25
- Jest to miejsce, które administracyjnie należy do Europy, ale z racji położenia i klimatu, zupełnie krajów europejskich nie przypomina - mówi o Maderze podróżniczka Ola Leszczewicz.
Audio
  • Madera słynie ze wspaniałej kuchni - materiał reporterski (Czwórka/4 do 4)
  • Madera to propozycja przede wszystkim dla osób, które lubią urlop spędzać aktywnie (Czwórka/4 do 4)
Madera
MaderaFoto: Glow Images

Zbiór wysp u północnych wybrzeży Afryki, na północ od Wysp Kanaryjskich. Pochodzi stamtąd Cristiano Ronaldo. W Polsce popularność zawdzięcza serialowi "Teraz albo nigdy". - To bardzo wyraźnie widać. To był rok 2006-2007 i od tamtej pory rzeczywiście Polacy nagle odkryli nowe miejsce do podróżowania - mówi Ola Leszcziewicz. - Wcześniej trafiały tam raczej pojedyncze jednostki, a teraz liczne biura robią tam pobytowe wycieczki, mnóstwo osób podróżuje indywidualnie.
Tej popualarności nie sposób się dziwić. - Jest to miejsce, które administracyjnie należy do Europy, ale z racji położenia i klimatu, zupełnie krajów europejskich nie przypomina. Jest dużo egzotyki. No i wciąż w porównaniu z Hiszpanią, Madera jest tańsza. Tak przynajmniej wynika z mojego doświadczenia, obserwacji - mówi rozmówczyni Krzysztofa Grzybowskiego.

Madera
Madera, foto: Glow Images

Madera to miejsce niezwykle piękne, inspirujące, ale jak zaznacza gość "4 do 4" - do gustu raczej nie przypadnie imprezowiczom oraz osobom szukających tylko pięknych plaż i uciech. - Jest to propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas - pospacerować po górach, a przy okazji złapać trochę słońca i dobrze zjeść. Oni będą bez wątpienia usatysfakcjonowani w pełni. Plaży piaszczystej nie ma z bardzo prostej przyczyny - Madera to jest czubek góry, która ma ok. 6 km wysokości. Góra powstała w wyniku wielu erupcji wulkanicznych i jej większa część ciągle jest zanurzona w wodach Oceanu Atlantyckiego, natomiast to co jest ponad powierzchnię wody, te ok. 1800 metrów, to jest wyspa Madera - opisuje.
Zapraszamy do wysłuchania w całości rozmowy z Olą Leszczewicz oraz materiału reporterskiego poświęconego kuchni Madery.
(ac)

Czytaj także

Dokąd na wakacje? Meksyk to właściwy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 10:00
Podróż marzeń to wycieczka, podczas której nic nas nie ogranicza - ani czas, ani pieniądze. To opinia słuchaczy Czwórki. Okazuje się jednak, że wspaniałe wakacje można przeżyć mając zarówno ograniczony budżet, jak i dwa tygodnie urlopu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Camp Nou - świątynia futbolu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 08:00
La Rambla, Sagrada Familia, dzielnica Gotycka - z tymi miejscami przede wszystkim kojarzy się Barcelona. Dla milionów kibiców piłkarskich na całym świecie zabytki mają jednak niewielkie znaczenie, a liczy się jedynie klub FC Barcelona i jego monumentalny stadion Camp Nou.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bangladesz: świat, który powoli znika

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 14:00
Bartek Bernabiuk na własne oczy zobaczył i empirycznie poznał życie w Bangladeszu. - Tam nie ma klasycznych zabytków do zwiedzania - podsumowuje w Czwórce swoją podróż. - Można obserwować tylko życie mieszkańców. Ale to ich życie jest niesamowite.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Isfahan - żywa perła Iranu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 18:50
- Iran ma mnóstwo pięknych miejsc do zobaczenia, ale gdyby to stopniować i wybierać, to każdemu w pierwszej kolejności zawsze proponowałem Isfahan - mówi w Czwórce iranista Michał Adamiak.
rozwiń zwiń