Polskie Radio
Section05
Elbląg

Trudna sytuacja powodziowa na Żuławach Elbląskich

Kończy się naprawa przerwanego wału przeciwpowodziowego na Tynie w Raczkach Elbląskich. Pierwsze zgłoszenie o przeciekach pojawiło się przed południem. Na miejsce pojechali strażacy ochotnicy z Krzewska i strażacy zawodowi z Elbląga. Jak informuje starszy kapitan Przemysław Siagło, rzecznik elbląskiej straży, wyrwa jest zabezpieczona. Obecnie na koronie wału kładzione są worki z piaskiem.
Zobacz więcej na temat:  pomorskie Elbląg powódź POLSKA

Resort sprawiedliwości ws. ujawnienia tajemnicy sędziowskiej

W wyniku zgłoszonego przez Departament Kadr i Organizacji Sądów Powszechnych i Wojskowych w Ministerstwie Sprawiedliwości przewinienia służbowego, którego dopuścił się prezes Sądu Okręgowego w Elblągu Marek Omelan, rozpowszechniając informacje z narady sędziowskiej objętej ścisłą tajemnicą, wspomniany sędzia został odwołany z dniem 17 października 2017 roku z pełnionej dotychczas funkcji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Sprawiedliwości sąd Elbląg

Elbląg: sytuacja po opadach wróciła do normy

Po wczorajszych podtopieniach i zalaniu kilku ulic, sytuacja w Elblągu wróciła do normy. Jak informuje miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, trwa sprzątanie po wylewie rzeki Kumieli, która po intensywnych opadach wystąpiła z brzegów. Przywrócono ruch na drogach i torowiskach tramwajowych. Do uprzątnięcia pozostaje błoto naniesione przez wodę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie Elbląg deszcz powódź rzeka straż pożarna

Żuławy: Nadal zagrożenie powodziowe

Choć pogoda w wielu miejscach Polski stabilizuje się, nadal na północy kraju jest niebezpiecznie. Silny wiatr negatywnie wpływa na sytuację hydrologiczną m.in. na Żuławach Wiślanych. – Na rzece Elbląg ciągle przekroczony jest stan alarmowy – relacjonowała w Magazynie Samorządowym Joanna Urbaniak z Urzędu Miasta w Elblągu, zaznaczając przy tym, że obecnie poziom wody opada.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Elbląg pogoda powódź

Pierwsze bataliony sił NATO w Polsce wiosną przyszłego roku

W ostatnich dniach, podczas spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli, została potwierdzona decyzja o wysłaniu do Polski oraz Litwy, Łotwy i Estonii czterech batalionów NATO, po tysiąc żołnierzy każdy. W Świecie w Południe o wzmacnianiu wschodniej flanki Sojuszu mówił Mariusz Kordowski z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.
Zobacz więcej na temat:  armia NATO USA Wielka Brytania Rumunia Elbląg Litwa Łotwa Estonia