Polskie Radio
Section05
Elbląg

"Nie zamierzam ze sobą nic zabierać". Monika Morgan o zaczynaniu od nowa po powrocie z Wielkiej Brytanii

- W Wielkiej Brytanii mieszkam od 18 lat. Jako studentka anglistyki szukałam osoby, z którą mogłabym rozmawiać po angielsku z brytyjskim akcentem. Tak poznałam mojego przyszłego męża. Po studiach przeprowadziłam się do Anglii i zamieszkaliśmy razem na wsi – mówi Monika Morgan.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Wielka Brytania Anglia wieś język angielski edukacja szkoła Małgorzata Frydrych

Tusk stwierdził, że to PO przyjęła projekt przekopu Mierzei Wiślanej, bo był wtedy premierem

- Kiedy mnie przekonaliście, a byłem wtedy premierem, to przyjęliśmy ten program w 2014 roku i przekop i port w Elblągu (...) miał być gotowy wedle tego planu w 2020 roku. Trzy lata temu miały tu zawijać statki; od trzech lat Elbląg miał zarabiać na porcie - Elbląg, nie PiS czy jakaś inna partia rządząca - mówił Donald Tusk podczas spotkania z wyborcami.
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce POLSKA polityka Platforma Obywatelska Donald Tusk Mierzeja Wiślana Przekop Mierzei Wiślanej

Prezes PiS: "demokraci", a chcą bojkotować referendum; mają dysponentów za granicą

Prawo i Sprawiedliwość podczas konwencji wojewódzkiej w Elblągu przedstawiło kandydatów do Sejmu i Senatu z Warmii i Mazur. To między innymi minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, oraz wiceministrowie Błażej Poboży oraz Olga Semeniuk - Patkowska. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nawiązując do hasła wyborczego "Bezpieczna przyszłość Polaków" mówił między innymi o referendum, które - jak zaznaczył - jest najwyższą formą demokracji bezpośredniej. Wytknął opozycji, że ta chce referendum zbojkotować.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński

Port w Elblągu. Wiceminister Gróbarczyk: jest ogromną szansą dla Polski

- Port w Elblągu jest dla nas ogromną szansą. Polska potrzebuje uruchomienia nowych tego typu obszarów. Pierwszy element inwestycji , a więc przekop Mierzei Wiślanej, został dokonany - powiedział "Naszemu Dziennikowi" wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Przekop Mierzei Wiślanej Morze Bałtyckie POLSKA Marek Gróbarczyk eksport import logistyka infrastruktura ministerstwo infrastruktury

Akcja Skrytki Platformy w Elblągu. Ozdoba: dzisiaj Rada Ministrów Tuska mogłaby się odbyć w więzieniu

- Gdyby dzisiaj odbywało się posiedzenie Rady Ministrów w składzie, gdy premierem rządu był Donald Tusk, to mogłaby się odbyć w więzieniu, bo 13 członków tego gabinetu ma problemy z wymiarem sprawiedliwości - powiedział w sobotę w Elblągu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Jacek Ozdoba PiS PO polityka kampania wyborcza Ministerstwo Klimatu i Środowiska Prawo i Sprawiedliwość Sławomir Nowak

Spór o port w Elblągu. Wiceminister aktywów państwowych: chcemy, aby miasto odzyskało swój blask

- Obecnie port w Elblągu stanowi bardziej parking dla tirów, gdzie zatrudnionych jest pięć osób. Jego udział w przeładunku stanowi promil w skali kraju. Gdyby nie inwestycja związana z przekopem Mierzei Wiślanej, port w Elblągu byłby całkowicie nierentowny - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mierzeja Wiślana

TYLKO U NAS Rząd chce odbudować port Elbląg nawet bez udziału miasta. Ekspert: w sytuacji sporu to słuszne rozwiązanie

- Przejście do współpracy rządu z biznesem w sprawie rozbudowy portu w Elblągu jest słuszne - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Artur Kiełbasiński. Ekspert od gospodarki morskiej w ten sposób ocenił pomysł dalszych inwestycji w sytuacji braku możliwości zawarcia porozumienia rządu z władzami miejskimi Elbląga. Kiełbasiński dodaje jednak, że "warto się porozumieć, ponieważ doprowadzenie dowolnej infrastruktury do portu będzie cały czas stanowiło spór".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA warmińsko-mazurskie Przekop Mierzei Wiślanej inwestycje infrastruktura TYLKO U NAS GOSPODARKA