X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fajne babki o ścisłych umysłach

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 16:22
Młode, zdolne ambitne, często studentki politechnik - takie są dziewczyny, które startują w konkursie "Dziewczyny Przyszłości.Śladami Marii Skłodowskiej-Curie".
Audio
  • Marta Jurek i Izabela Skonieczna o konkursie "Dziewczyny Przyszłości"
  • Błażej Prośniewski o projekcie "Pokaż nam swoją Pragę"

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z magazynem Elle już od 3 lat organizuje konkurs "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". To konkurs, którego celem jest promocja ambitnych dziewczyn, które już na studiach prowadzą badania naukowe.

- Laureatki naszego konkursu są dowodem na to, że nie ma męskich dziedzin nauki. A nie ma ich m.in. dzięki temu, że MNiSW stara się te szkodliwe stereotypy przełamywać - przekonuje Marta Jurek z biura prasowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Chcemy, aby dziewczyny nie bały się studiować na politechnikach, aby widziały swoje miejsce w naukach ścisłych, matematycznych, przyrodniczych - bo w nich dają sobie świetnie radę - dodaje.

Do czwórkowego studia wraz z Martą Jurek przybyła Izabela Skonieczna, menadżer magazynu Elle, która zdradziła kulisy powstania konkursu "Dziewczyny Przyszłości".

 - 3 lata temu magazyn Elle na swoje urodziny otrzymał 15 wyjątkowych kreacji i zostały one użyte do sesji zdjęciowych. Nie wiedzieliśmy co z nimi zrobić. Kreacje zlicytowaliśmy, a pieniądze zostały przeznaczone na wspólny cel - wraz z ministerstwem stworzyliśmy konkurs "Dziewczyny Przyszłości" - opowiada. - W tym roku kolejne rzeczy trafiły na aukcję - dodaje. W tym roku na aukcje trafią przedmioty przekazane przez znamienite osobistości - prezydentową, minister, projektantów mody, biznesmenów.

Akcja trwa do jutra, do 25 kwietnia.

A w konkursie "Dziewczyny Przyszłości" biorą udział niesamowite osobowości, badaczki, trochę akademickie kujonki. Dziewczyny są ambitne i niesamowicie twórcze. Dodatkowo są wolontariuszkami, interesują się nie tylko swoja wąską dziedziną, to są fajne babki.

Co dziewczyny zyskują przez udział w konkursie, nad jakimi projektami pracują na uczelniach dowiesz się słuchając audycji "Pod lupą".

Zapraszamy też do wysłuchania materiału Błażeja Prośniewskiego, który tym razem wybrał się nad Szmulki i nad Wisłę.  Szmulowizna to jedno z najbiedniejszych osiedli w Warszawie, brakuje instytucji, które organizowałyby dzieciom wolny czas. Z tego powodu powstał tam projekt "Pokaż nam swoją Pragę!". Kamila Sędzicka zaproponowała praskim dzieciakom warsztaty fotograficzne wraz ze spacerami - posłuchaj.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ucz się języka razem z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:47
Rodzice powinni umieć odpowiednio zmotywować i zachęcić swoje pociechy do nauki języka, a nie tylko płacić za dodatkowe godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grunt to dobry biznes plan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 17:07
Już od ośmiu lat Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują konkurs na najlepszy biznes plan. Wszystkich laureatów łączy to, że potrafili wyczuć niszę na rynku. Gościem audycji "Pod lupą" był współorganizator konkursu.
rozwiń zwiń