Grunt to dobry biznes plan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 17:07
Już od ośmiu lat Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują konkurs na najlepszy biznes plan. Wszystkich laureatów łączy to, że potrafili wyczuć niszę na rynku. Gościem audycji "Pod lupą" był współorganizator konkursu.
Audio

- Inkubatory to dziś najłatwiejszy model funkcjonowania w biznesie. Nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, można posługiwać się osobowością prawną inkubatora. To inkubator prowadzi księgowość takiej firmy, pomaga w umowach. Zapewnia także cały ekosystem w postaci treningów, szkoleń i Start Up Mixerów. Dzięki temu młody przedsiębiorca dostaje niezbędne wsparcie przy uruchomieniu biznesu - powiedział w Czwórce Jacek Aleksandrowicz z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Główna nagroda w konkursie na najlepszy biznes plan to 10 tysięcy złotych. Przez ostatnie osiem lat zgłoszeń było mnóstwo, a część projektów z sukcesem zaistniała na rynku.

- W zeszłym roku laureatem naszego konkursu była firma, która odzyskuje dane z telefonów komórkowych. Z inkubatorów wywodzą się również takie firmy jak chomikuj.pl i GoldenLine. Wszystkie te inicjatywy odpowiadają na społeczne zapotrzebowanie. To najważniejszy warunek stworzenia dobrego biznesu - podkreślił gość Bartka Wasilewskiego.

Więcej o konkursie na biznes plan w nagraniu audycji. O kierunku Zarządzanie Projektami na warszawskiej SGH posłuchaj w materiale reporterskim Martyny Ogonek.

pg

Czytaj także

Sztuka i duże pieniądze. Oto świat marszanda

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 16:50
Domy aukcyjne, licytacje, sztuka przez duże "S" i wielkie sumy - to świat, który znają nieliczni. Jego ważnym elementem są marszandzi, a o ich zawodzie opowiedział gość audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weterani pomagają weteranom

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 16:11
Żołnierze podczas zagranicznych misji poddani są ogromnenu stresowi. Wielu z nich po powrocie do domu nie może otrząsnąć się z wojennej traumy. Z myślą o nich działa Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W tych dzielnicach stolicy lepiej nie otwierać okna

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 16:21
Naukowcy z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk sprawdzili jak bardzo zanieczyszczone jest powietrze wewnątrz warszawskim domów i mieszkań. O wynikach badania jego autorki opowiedziały w audycji "Pod lupą".
rozwiń zwiń