Paprocki & Brzozowski: w modzie nie ma miejsca na zawiść

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 17:00
– Nawet, jeśli konkurencja jest, to trzeba ją traktować jako motywację, a nie podcinanie sobie skrzydeł – mówią zgodnie światowej sławy projektanci mody Paprocki & Brzozowski w Czwórce.
Audio

W modzie przydaje się znajomość matematyki, choćby jej podstaw. – Wbrew temu, że dziś z niektórymi rzeczami mam problemy, w szkole byłem bardzo dobrym uczniem – opowiada Marcin Paprocki. – Dziś mogę bez wyrzutów sumienia powiedzieć, że nie byłem wtedy z nauką na bakier.

Drugi z duetu, Mariusz Brzozowski dodaje, że choć nie był prymusem z przedmiotów ścisłych to zdawał maturę z matematyki. – Pisemny egzamin wspominam super, a poszło mi dobrze na tyle, że ustnego już nie musiałem zdawać – opowiada projektant.

Konkurs "Dziewczyny przyszłości", organizowany przez magazyn "Elle", ma udowodnić, że pracujace w branży modowej dziewczyny – projektantki, podobnie, jak mężczyźni-kucharze w branży gastronomicznej, choć mają ciężkie życie, potrafią się przebić i robią prawdziwe kariery. – W tej branży nie ma klasyfikacji ze względu na płeć projektanta – mówi Paprocki. – Porównując polski i światowy rynek mody, projektantów i projektantek jest tyle samo.

Obaj panowie zgodnie przyznają, że lubią kobiety i lubią z nimi pracować. – Mamy menadżerkę, a nie menadżera – podkreślają projektanci.

Jeśli chce się zaistnieć w świecie mody, dobry menadżer zapewne nie wystarczy, bo jak przyznaje Brzozowski, projektowanie ubrań to bardzo ciężki kawałek chleba i trzeba się solidnie napracować, by do czegoś dojść: by kolekcja ujrzała światło dzienne. Mimo wszystko jednak, wbrew pozorom, o konkurencję, przynajmniej na polskim rynku, nie jest łatwo. – Jest tak szerokie spectrum klientek, każdy ma swoje grono wiernych pań, które przychodzą i kupują, że tej konkurencji właściwie nie ma – tłumaczy Brzozowski.

Posłuchaj całego wywiadu z duetem projektantów Paprocki&Brzozowski z audycji "Pod lupą", bądź obejrzyj ją, po kliknięciu w odpowiedni plik fimowy.

(kd)

Czytaj także

Łukasz Simlat: współczuję młodym aktorom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 13:50
- Szkoła aktorska zupełnie nie przygotowuje do spotkania z rzeczywistością, z którą trzeba się zmierzyć po zakończeniu studiów – mówił w Czwórce aktor, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie "Wymyk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Schejbal: nie lubię być królową balu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 18:50
Choć wychowała się w aktorskim domu, to nie od razu chciała zdawać do szkoły teatralnej. Nie goni też za sławą, co udowodniła, opuszczając serial "Szpilki na Giewoncie". Gościem "Ex Magazine" była Magdalena Schejbal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Wrona: By robić dobre filmy, trzeba się kilka razy "przejechać"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 16:45
Wrona nie tylko reżyseruje filmy, ma także doktorat ze sztuki filmowej. - Zawód reżysera to wzloty i upadki, wykonywanie go wymaga doświadczenia filmowego i życiowego - tłumaczył znany reżyser w Czwórce.
rozwiń zwiń