Olimpijskie tradycje polskiego rzutu młotem

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 15:05
Anita Włodarczyk zadedykowała swój srebrny medal olimpijski Kamili Skolimowskiej - mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z Sydney.
Audio

Igrzyska w Londynie stały się już historią. Chyba więcej było rozczarowań niż miłych niespodzianek. Ale kilka występów polskich sportowców zasługuje za uznanie - między innymi w rzucie młotem kobiet Anita Włodarczyk stoczyła pasjonującą walkę - zakończoną wicemistrzostwem olimpijskim i mogła z dumą wejść na podium aby odebrać srebrny medal.
W konkurencji rzutu młotem w XX wieku polscy sportowcy nie odnosili wielkich olimpijskich sukcesów, z wyjątkiem Tadeusza Ruta, który zdobył brąz w Rzymie w 1960 roku. Jednak po 40 latach w Sydney staliśmy się światową potęgą w tej konkurencji lekkoatletycznej.
Dwa tytuły mistrzowskie zdobyli Szymon Ziółkowski i Kamila Skolimowska - wówczas siedemnastolatka. W 2009 roku Kamila Skolimowska zmarła podczas obozu treningowego w Portugalii, ale polską tradycję na igrzyskach ze świetnym skutkiem kontynuuje jej młodsza koleżanka - Anita Włodarczyk.

Swój srebrny medal z Londynu zadedykowała właśnie Kamili Skolimowskiej.

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego


Darek Matyja

Czytaj także

Powrót szlachetnej Zosi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 16:55
Zofia Noceti-Klepacka, która zajęła trzecie miejsce w windsurfingu podczas igrzysk w Londynie postanowiła zlicytować swój medal.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Poczet polskich medalistów z Londynu - Anita Włodarczyk

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 09:30
Wicemistrzyni olimpijska w rzucie młotem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kosmiczne protezy Pistoriusa

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 10:10
rozwiń zwiń