Blondynki w Stambule nie mają łatwo

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 12:10
Na szczęście namiętnych Turków da się utemperować przestrzegając jednej zasady. O życiu w Turcji i atrakcjach Stambułu opowiadała w Czwórce podróżniczka Katarzyna Kosińska.
Audio

- Gdy cię zaczepiają, nie patrz na nich, i nie uśmiechaj się do nich, odpada też zakładanie miniówek – radził wszystkim dziewczynom wybierającym się do Turcji, gość audycji "4 do 4". Katarzyna Kosińska życiu Turków przyglądała się przez prawie pół roku i ze swojego pobytu w Stambule wywiozła jak najlepsze wspomnienia.

- Turcy, to bardzo mili ludzie, a w ich stolicy trudno się nie zakochać – opowiadała. – Stambuł jest jedynym miastem na świecie, które leży na dwóch kontynentach i jednocześnie jest przedzielone morzem.

Wbrew temu, co możemy przeczytać na wielu szyldach polskich budek z kebabem, odwołujących się nazwą do tej metropolii, Stambuł nie jest tureckim centrum tej potrawy, zaś tureckie kebaby, nie przypominają tych nadwiślańskich.

- Ojczyzną kebabów jest Adana. Kebab z Adany różni się znacznie od tego, co znamy u nas. Nie jest on podawany z sosami, za to prawie zawsze możemy w nim znaleźć frytki - opowiadała Kosińska.

Więcej na temat Turcji i miejsc godnych odwiedzenia w Stambule, niekoniecznie tych najbardziej znanych, dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Stambuł Turcja turystyka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chaczkary, monastyry i ararat. Jesteśmy w Armenii

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 06:00
Spójrz na świat z wysokości 1000 m n.p.m., odkryj malownicze monastyry i daj się uwieść ormiańskiej gościnności. W wakacyjnym cyklu podróżniczym - z przewodnikiem i w górskich butach do trekkingu - Czwórka zdobywa Armenię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami Kusturicy odkrywamy Serbię

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012 06:22
Czerwona woda i rude skały. Szargańska Ósemka i Miasteczko Diabła. A na deser gołąbki z kiszonej kapusty. W wakacyjnym cyklu podróżniczym jedziemy z wizytą do Emira Kusturicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimne Hawaje. Odkrywamy Danię

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 08:20
Średnia temperatura w lipcu wynosi mniej więcej 17 st.C i często pada deszcz. Może wakacje w Danii nie są dorbym wyjściem dla tych, którzy uwielbiają kąpiele słoneczne, ale jeśli marzą się komuś szaleństwa na imprezie w kościele, piknik na cmentarzu, albo powrót do epoki "flower power" - to jest to jedyny słuszny kierunek.
rozwiń zwiń