Miasto magii - ezoteryczna stolica Europy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 16:40
Włochy kryją wiele tajemnic. Każde miasto to zagadka. W Turynie, uznawany za jeden z wierzchołków Trójkąta Czarnej Magii, krzyżują się dobre i złe moce.
Audio

Turyn to stolicy Piemontu. Zazwyczaj kojarzy nam się z samochodami i piłką nożną, czasem z czekoladą. Tymczasem jest on uznawany za ezoteryczną stolicę Europy. Miasto, które wraz z San Francisco i Londynem stanowi Trójkąt Czarnej Magii. O ciemnych stronach tego miejsca w Czwórce opowiadała Julia Wollner.

- Ciekawostką jest, że gdy połączymy prostymi liniami punkty, w których znajdują się siedziby dawnej królewskiej rodziny włoskiej to nam wyjdzie pięcioramienna gwiazda - opowiada gość Beaty Kwiatkowskiej i Krzysztofa Grzybowskiego. - Piazza Statuto to podobno miejsce, gdzie wszystkie złe energie się kumulują. Stoi tam też obelisk, który ma świadczyć, że tędy przebiega 45 równoleżnik. W tej okolicy mieszkał też Nostradamus - wymienia Wollner.

Julia Wollner czwórkowym słuchaczom opowiedziała również legendę o założeniu Turynu. Egipscy założyciele tego miasta są też odpowiedzią na pytanie jak powstała jego nazwa.

W Turynie biała magia miesza się z czarną. Nie brakuje wody święconej o szczególnych mocach, Całunu Turyńskiego. Ciekawostką jest, że dla Włochów liczba 13 wcale nie jest pechowa, za to wręcz zabójcze moce ma siedemnastka - zwłaszcza zapisywana cyframi rzymskimi - XVII - jak jeszcze można odczytać ten zapis dowiesz się słuchając audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Karoliny Chabraszewskiej o przepięknym włoskim miasteczku o nazwie Bra, które dziś wyrasta na stolicę życia slow.

Kasia Kornet sprawdziła jak mają się zarobki we Włoszech i czy warto się tam wybrać w poszukiwaniu pracy - Posłuchaj.

(pj)

Czytaj także

Wiedźma – kobieta, która wie więcej

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 12:46
Dwieście lat temu w Reszlu na Warmii doszło do procesu i spalenia ostatniej czarownicy w Europie Barbary Zdunk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Addio Pininfarina: zmarł geniusz Fiata i Ferrari

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 12:34
Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł słynny włoski projektant karoserii samochodowych Sergio Pininfarina. Spod jego ołówka wyszły modele takich firm, jak Fiat i Alfa Romeo, a także Bentley i Mistubishi
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsłynniejszy zabytek świata się "rozmnożył"?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 09:39
Piza ma Krzywą Wieżę, Rzym - jak się okazuje - ma nie mniej krzywe Koloseum. Eksperci wiedzieli o tym już od roku, ale na jaw wyszło to dopiero teraz.
rozwiń zwiń