Walka o staż w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2012 17:03
Chcesz niemal pół roku spędzić w Parlamencie Europejskim? To właściwy czas, bo właśnie trwa rekrutacja na staże. Dowiedz się, co trzeba zrobić, by zdobyć jedno z 600 wolnych miejsc.
Audio
  • Wszystko o stażach w Parlamencie Europejskim - materiał Olgi Mickiewicz
Flagi państw UE
Flagi państw UEFoto: europa.eu

Walka jest zacięta, a stawka - wysoka. – Dwie trzecie stanowią staże płatne – opowiada Jacek Safuta, dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce. – Wszystko odbywa się w dwóch cyklach: jesiennym i wiosennym. Staż trwa 5 miesięcy.

Wynagrodzenie dla stażysty może wynosić nawet 1200 euro miesięcznie, w zależności od kraju, z którego pochodzimy. W Polsce to niecały tysiąc euro. Trzeba jednak pamiętać, że pracę w Parlamencie Europejskim trudno pogodzić z innymi zajęciami, a zdaniem Safuty, wręcz nie powinno się tego robić. – To normalna praca, więc trudno jednocześnie robić co innego, na przykład studiować – mówi ekspert Czwórki.
Podczas stażu, zamiast parzenia kawy, na młodych ludzi czeka sporo wyzwań. – Traktujemy ten program bardzo poważnie – mówi Stafuta. – Stażyści uczestniczą we wszystkich właściwie pracach biura.

Jednak staż stażowi nie równy, a każdy z adeptów ma do wyboru cały wachlarz zajęć, m. in. tłumaczenie dokumentów, bądź pracę w biurze prasowym.

Dowiedz się więcej słuchając całego materiału reporterskiego Olgi Mickiewicz, po kliknięciu w plik dźwiękowy.

(kd)

Czytaj także

Akademik w wersji 2.0

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 18:00
Zbliża się kolejny rok akademicki, dlatego też w "Poranku OnLine" przyjrzymy się akademikom w nowym standardzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Religia i etyka: czy uczniowie mają wybór?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 06:30
Teoretycznie przepisy pozostawiają uczniom i ich opiekunom możliwość wyboru: uczęszczać na lekcje religii albo, alternatywnie, etyki. A jak wygląda to w praktyce?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie przegap szansy na stypendium

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 14:00
Większość okazji przechodzi nam koło nosa, bo nie uświadamiamy sobie nawet ich istnienia. By temu zaradzić serwis mojestypendium.pl na bieżąco zbiera wszystkie pojawiające się oferty wsparcia, nie tylko z Polski, ale też z zagranicy.
rozwiń zwiń