X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Feministki, czyli kto?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 16:47
Marynarka, czy ministra - to ostatnie pomysły na określanie stanowisk kobiet w "męskich" zawodach. Czy na tym właśnie polega feminizm?
Audio

– Nie można żyć w sytuacji wiecznej walki, być ciągle uciemiężonym i oskarżać mężczyzn o seksizm – tłumaczy psycholog Ewa Kaleta w Czwórce.

– Feministki mnie irytują. Chciałbym przepuszczać kobiety w drzwiach, a im się to nie podoba – mówi zniesmaczony słuchacz Czwórki. – A przecież to nie jest przemoc z mojej strony, tylko przejaw dobrych manier. Kolejny słuchacz jest bezkompromisowy: feminizm to brak zgody na nierówne traktowanie kobiet. Nawet seksista powinien to ogarnąć – napisał Artur.

Tymczasem, zdaniem Anny Zawadzkiej, socjolożki, feminizm to po prostu ruch społeczny o bardzo długiej tradycji, sięgającej XIX wieku. – Można go rozmaicie oceniać, zgadzać się z jego doktryną, albo nie, natomiast nie ulega wątpliwości, że to kawałek historii społeczeństw nie tylko zachodnich – mówi gość Czwórki.

Według Zawadzkiej zaś fakt, że przeciętny zjadacz chleba w Polsce feminizm odbiera głównie, jako zmiany w nazewnictwie stanowisk piastowanych przez kobiety to efekt czarnego PR-u, stosowanego od wielu lat. Tymczasem niedawno stołeczni samorządowcy zamiast zajmować sie naprawdę ważnymi problemami, pochylili się nad odpowiedzią na pytanie czy głos, który będzie czytał nazwy stacji w II linii metra, ma należeć do mężczyzny, czy też do kobiety.

Zdaniem psycholog międzykulturowej Ewy Kalety, feminizm to nic innego jak zwykła "przemoc językowa". – Feministki są w stanie wiecznej wojny i dopóki będziemy stosować taki werbalny terror ten stan rzeczy nie minie – uważa Kaleta. –  A nie można doświadczać atmosfery wiecznego uciemiężenia, ciągle udowadniać, że wszyscy mężczyźni to seksiści. Trzeba mieć do tego dystans. Śmieję się z "damskich koncówek" wyrazów. Uważam, że kobiety już trochę wywalczyły i dramatyczny wyraz twarzy już nie jest na miejscu.

Dowiedz się więcej o historii, zasadności i doktrynie feminizmu, słuchając rozmowy gości audycji "4 do 4". Posłuchaj także materiału reporterskiego Karoliny Mózgowiec, oraz sondy wśród słuchaczy Czwórki.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mężczyźni boją się wyzwolonych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 14:50
Jaka jest rola kobiety, a jaka mężczyzny we współczesnym świecie? Odpowiada: Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seks wciąż tematem tabu!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 07:00
W czasach PRL-u seksualność była tematem tabu, nie rozmawiano z dziećmi o seksie. Teraz rodzice powielają te negatywne wzorce, mimo że w reklamach, teledyskach, gazetach seksu jest aż w nadmiarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy ma swoje własne tabu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 13:41
- U nas z tabu jest tak, że piętnują dzieciaka za narysowanie siusiaka na tablicy, a jednocześnie nie chcą go wyedukować seksualnie, bo nie wypada – mówił w Czwórce trener osobisty, Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń