Na studniówkę: radiowozy i niebieska bielizna

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 14:00
Trendy i tradycje studniówkowe zmieniają się z roku na rok. W województwie świętokrzyskim na przykład, jak donoszą nasze słuchaczki, zamiast czerwonej, zakłada się dziś niebieską bieliznę.
Audio
  • Wasze studniówki - sonda wśród słuchaczy Czwórki
  • Nowe trendy w studniówkowym szaleństwie - materiał reporterski
  • Rozmowa z Moniką Banach z magazynu "Perspektywy", oraz DJ-em, Błażejem Biurkowskim
  • Studniówki wczoraj i dziś - słuchacze Czwórki dzielą się wspomnieniami i przygodami w "Schejbalandze"

Styczeń i luty to nie tylko miesiące karnawału, ale także czas studniówek w całej Polsce. I choć niektórzy bal maturalny mają już za sobą, na sporą grupę maturzystów ta przyjemność wciąż jeszcze czeka.

- Każdy chce mieć niezapomnianą studniówkę - mówią eksperci, którzy niejeden bal już przeżyli: Michał Kołodko i Michał Marianowski, wodzireje. - Z roku na rok zmieniają się przede wszystkim miejsca studniówek. Kiedyś były to szkoły, dziś wynajęte sale balowe, hotele, restauracje albo nawet pałace.

Ale ważne jest nie tylko miejsce studniówki, ale także to, czym na nią przyjedziemy. - Niektórzy przemieszczają się własnymi środkami transportu, ale inni wynajmują limuzyny - mówią eksperci. W jednej ze szkół wychowawczyni przywiozła swoich uczniów… policyjnym radiowozem. - To było niesamowite przeżycie, gdy wychodziliśmy przed szkołę skuci kajdankami - wspomina słuchacz Piotr.

Zdaniem DJ-a Błażeja, czyli Błażeja Biurkowskiego, młodzież ma mnóstwo pomysłów na to, jak zorganizować maturalne bale. - Z reguły inspirowane są filmami bądź grami komputerowymi - mówi gość Czwórki. Są jednak szkoły, które tradycyjnie organizują maturzystom bale obowiązkowo w murach swoich sal gimnastycznych.

Więcej o nowych trendach w organizacji studniówek, a także o najdziwniejszych pomysłach, jaki polskim abiturientom przychodzą do głowy, dowiesz się, słuchając nagrań z audycji "4 do 4", dołączonych do materiału.

(kd)

Czytaj także

Imprezuj bez procentów (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 12:10
W "Nocnych Czatach" rozmawialiśmy o zabawach i imprezach – tych, na których alkohol jest i tych, na których nie ma go w ogóle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska młodzież ćpa i pije. "Chcą pokolorować sobie świat"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 15:23
Najbardziej rozpowszechnioną używką wśród polskich nastolatków wciąż jest alkohol. Ale, zdaniem ekspertów, to nie wszystko. Co dziesiąty dzieciak eksperymentuje z lekami, a sprzedaż dopalaczy w sieci rośnie lawinowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez karnawału ciężko byłoby przetrwać zimę"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 10:07
Kiedyś potrafiliśmy się bawić pięknie. Nawet, gdy czasy w naszej historii nie sprzyjały, bale karnawałowe się odbywały, a ludzie, odświętnie wystrojeni, zachowywali uśmiech na twarzach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pijesz na studniówce? Będziesz skreślony z listy uczniów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 13:51
W teorii za picie napojów wyskokowych na sto dni przed maturą uczniom grozi wyrzucenie ze szkoły.
rozwiń zwiń