X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konfilkt w Syrii nie jest czarno-biały

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:01
- Na tej wojnie nie ma dobrych i złych - mówi Marcin Domagała, Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. Tymczasem walki w Syrii trwają już ponad 2 lata.
Audio
  • Relacja z wyprawy do Syrii Cezarego Stępniaka, w maju 2011 roku (4 do 4/Czwórka)
  • Syria - zapomniany konflikt - o wojnie w Syrii opowiada Marcin Domagała (4 do 4/Czwórka)
Syryjscy żołnierze
Syryjscy żołnierze Foto: PAP/EPA/SANA / HANDOUT

Syria, kraj, do którego w marcu 2011 roku przez Tunezję, Egipt, Jemen i inne kraje Bliskiego Wschodu dotarła arabska wiosna. Protesty społeczne i konflikty zbrojne mające na celu obalenie reżimów tamtejszych władz przerodziły się w krwawą wojnę domową trwającą do dziś.

Informacje z Syrii codziennie pojawiają się w mediach. Dziś syryjskie pociski spadły na kontrolowane przez Izrael wzgórza Golan. Padają hasła o użyciu broni chemicznej i o potrzebie interwencji NATO. Mimo to o wojnie w Syrii powoli zapominamy.
- Jeśli chodzi o media to możemy powiedzieć, że ten konflikt już nam się opatrzył, natomiast nie możemy tak powiedzieć, jeśli chodzi o front działań - mówi Marcin Domagała, Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. - Do dziś ten konflikt jest bardzo brutalny. Giną żołnierze i cywile - dodaje.
Gość Czwórki zauważa, że dane płynące z Syrii na temat ilości ofiar po obu stronach konfliktu nie są zbyt wiarygodne. Należy czytać informacje podawane przez ONZ, Czerowny Krzyż czy Czerwony Półksiężyc.
- W tym momencie Syria jest wielkim poligonem starcia mocarstw - twierdzi Marcin Domagała. - A w praktyce mamy konflikt między armią rządową, lojalistyczną, a tzw. zbrojna opozycją, są to zazwyczaj obcy najemnicy finansowani przez radykalne ugrupowania islamistyczne, jak Al-Kaida - wyjaśnia.
Czwórkowy gość zwraca uwagę, że Syria jest tyglem religijnym, podkreśla, że reżim Asada nie był państwem islamistycznym. Zwraca też uwagę na ogromne znaczenie Syrii w tym rejonie. Nie bez znaczenia w Syrii są interesy mocarstw zewnętrznych. - W tym momencie jest tak, że zachód popiera fundamentalistów, a ludność lokalna broni reżimu Asada - tłumaczy.

Czy jest jakiś sposób na zażegnanie tego konfliktu. Co z tą wojną mają wspólnego Stany Zjednoczone, Rosja, Izrael czy Turcja dowiesz się słuchając załączonej rozmowy w audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4"

Zapraszamy również do wysłuchania załączonego materiału - relacji z wyprawy do Syrii Cezarego Stępniaka, w maju 2011 roku.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Syria
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto będzie rządził Pakistanem?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 14:43
Wygrał wybory i prawdopodobnie po raz trzeci będzie premierem - lider Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej Nawaz Sharif w najbliższych dniach przejmie ster rządów.
rozwiń zwiń